Віталій ГОЛУБЄВ

Віталій ГОЛУБЄВГоловний редактор Видавничого дому “ОГО”

Секретар Національної спілки журналістів України

Викладач кафедри журналістики Національного університету “Острозька академія”

Керівник Школи універсального журналіста

ЗАМОВИТИ КНИГИ ВІТАЛІЯ ГОЛУБЄВА

ОСВІТА

У 1995 році закінчив рівненську загальноосвітню школу №5. Під час навчання двічі — у 1994 та 1995 рр. — ставав переможцем IV етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури.

1995 – 2001 рр. – закінчив Рівненський державний гуманітарний університет, факультет документальних комунікацій та менеджменту. Отримав диплом з відзнакою.

2004 р. – пройшов десятиденну “Школу газетного редактора” за програмою IREX ProMedia.

2007 р. – пройшов десятиденний тренінг для тренерів “Технології інтерактивного навчання дорослих” за програмою Інституту розвитку регіональної преси. Здобув кваліфікацію медіа-тренера.

2007 р. – пройшов десятиденний тренінг з управління конвергентною редакцію “Медіа в цифрову епоху” за програмою Інституту розвитку регіональної преси.ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

1996-2002 — кореспондент відділу інформації обласної газети «Рівне вечірнє»

1997-2000 — кореспондент служби новин, автор і ведучий програми телерадіокомпанії «Рівне 1» (за сумісництвом)

2000-2002 — редактор обласного тижневика «Нова Волинь» (за сумісництвом)

2002-2003 — заступник редактора обласної газети «Рівне вечірнє»

2003-2004 — редактор обласного тижневика «Провінційна газета»

2004-2005 — редактор обласного тижневика «ОГО»

2005 — даний час — головний редактор Видавничого дому “ОГО” (газета «ОГО», Рівненський інформаційний портал OGO.ua, журнали «Рівняни», «Маленькі рівняни» та “LIGHT”, сайти «Рівняни», «Маленькі рівняни», “LIGHT” та “Я – журналіст!”.

2007-2008 — заступник директора з інформаційної політики телерадіокомпанії «Рівне 1» (за сумісництвом)

2010 — даний час — викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» (за сумісництвом); у 2016-2017 рр. також — викладач кафедри релігієзнавства і теології Національного університету «Острозька академія» (за сумісництвом)

2010-2011 — головний редактор служби новин телерадіокомпанії «Рівне 1» (за сумісництвом)

2011-2012 — редактор обласного тижневика «Оберіг» (за сумісництвом)ДОСВІД ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ, МАЙСТЕР-КЛАСІВ

З 2006 р. є керівником проекту “Школа універсального журналіста” – дводенних та десятиденних тренінгів з основ журналістики для старшокласників, студентів та молоді. На даний час провів більше 50 таких тренінгів у м.Рівне та Рівненській області. За цей час Школу універсального журналіста закінчило понад 1500 випускників із 24 областей України та міста Київ.

У 2006 р. провів у м.Рівне триденний тренінг з редакційної політики для редакторів та журналістів державних і комунальних ЗМІ Рівненської області в рамках проекту “Підвищення мотивації працівників державних і комунальних ЗМІ Рівненської області для забезпечення вільного функціонування таких ЗМІ”, який було реалізовано за підтримки Посольства США в Україні.

У 2010, 2011 та 2013 рр. провів у м.Рівне тренінги з техніки інтерв’ю, використання соціальних мереж журналістами та тайм-менеджменту в журналістиці для учасників Всеукраїнських літніх шкіл журналістики Національного центру “Мала академія наук України”.

У 2010 та 2012 рр. провів у м.Рівне тренінги з питань комунікацій з медіа для активістів громадської організації “Smart People”.

У 2012 р. провів у м.Рівне тренінги для учасників Школи журналістики “Молодь діє”, організованою Рівненською міською молодіжною громадською організацією “Молодь діє” та Фундацією регіональних ініціатив за підтримки Фонду Богдана Гаврилишина.

У 2013 р. провів у м.Київ тренінги для журналістів України з техніки інтерв’ю та засобів підвищення читабельності журналістських текстів у рамках Школи медичної журналістики, організованою Національною спілкою журналістів України за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

У 2014 р. провів у м.Ужгород дводенний тренінг “Робота в мультимедійній редакції” для журналістів Закарпатської області.

У 2016 р. провів у м.Бердянськ (Запорізька обл.) три тренінги “Медіаграмотність користувача соціальних мереж: використання інформації та протидія маніпуляціям” для старшокласників, студентів та педагогів — учасників Школи медіаграмотності. У 2017 р. провів у цьому ж місті майстер-клас із роботи в соціальних мережах для журналістів-учасників Всеукраїнського журналістського фестивалю “Азовське літо-2017”.

У 2014-2017 рр. провів майстер-класи з основ журналістики, професійної та особистої ефективності журналіста для студентів Інституту журналістики Київського національного університету ім.Т.Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеської національної юридичної академії, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м.Івано-Франківськ), Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка, Міжнародного економіко-гуманітарного університеті ім. ак. С.Дем’янчука (м.Рівне) та Національного університету “Острозька академія”, для учасників Школи журналістики (м.Тернопіль), а також для старшокласників — учасників Зльоту шкільної преси м.Київ, Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах” (м.Київ), Школи лідерства (м.Хмельницький), Міжнародного фестивалю дитячої преси, телебачення і демократії “Золота осінь Славутича” (м.Славутич Київської області).

ДОСВІД УЧАСТІ У ГРАНТОВИХ ПРОЕКТАХ

У 2006 р. провів триденний тренінг з редакційної політики для редакторів та журналістів державних і комунальних ЗМІ Рівненської області в рамках проекту “Підвищення мотивації працівників державних і комунальних ЗМІ Рівненської області для забезпечення вільного функціонування таких ЗМІ”, який було реалізовано за підтримки Посольства США в Україні.

У 2008-2009 рр. працював експертом проекту “Підвищення стандартів журналістської етики на Рівненщині та Волині”, підтриманий Посольством США в Україні.

У 2009-2010 рр. був керівником проекту “Телевізійні дебати”, підтриманого Посольством США в Україні.

У 2014-2015 рр. був одним із авторів та ведучим серії міжрегіональних телемостів (Рівне — Запоріжжя, Рівне — Харків — Черкаси, Рівне — Дніпропетровськ, Рівне – Херсон) у рамках проекту “Новий Президент — очікування регіонів”, реалізованого Незалежною асоціацією мовників за підтримки National Endowment for Democracy.

У 2017 р. працював медіа-тренером на семінарі з висвітлення судової реформи для журналістів у Києві (спільний проект Національної спілки журналістів України та Ради суддів Україи в рамках програми USAID “Нове правосуддя”).

У 2017 р. працював медіа-тренером у рамках навчального семінару для редакторів газет, що роздержавлюються, в м.Київ, у рамках проекту Ради Європи.

У 2017 р. провів два тренінги з безпеки журналістів у Черкасах і Полтаві в рамках регіональних дискусій із безпеки журналістів – спільного проекту Національної спілки журналістів України та Офісу Представника ОБСЄ з питань свободи слова.

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ

2003 р. – переможець Другого всеукраїнського професійного конкурсу преси у номінації «Краща передплатна кампанія», організованого Українською асоціацією видавців періодичної преси.

2007, 2012 р. – нагороджений Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації

2014 р. – лауреат творчого конкурсу Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України серед засобів масової інформації Рівненської області у номінації «Тележурналіст 2014 року»

2016 р. – переможець творчого конкурсу Національної спілки журналістів України у номінації “Журналіст року” (серед обласних і регіональних видань)

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ

Конференція ГИПП/WAN/IFRA “Як керувати переходом до мультимедійності у традиційних ЗМІ” (2007 р., м.Москва, Російська Федерація).

“Редакторський самміт” на базі “РИА Новости” (2008 р., м.Москва, Російська Федерація, доповідач, тема доповіді – “Створення регіональної мультимедійної редакції”)

Всесвітній газетний конгрес (2012 р., м.Київ).

Всеукраїнський медійний конгрес (згодом — Конгрес інформаційних сайтів та міських порталів) (2012, 2013, 2014, 2015, 2016 рр., м.Київ, у 2012 та 2014 р. – доповідач, теми доповідей – “Школа журналістики: як ми готуємо кадри”, “Підйоми та падіння продажів регіональної реклами”).

Конференція Національної спілки журналістів України “Як соціальні медіа змінюють журналістику” (2013 р., м.Київ, доповідач, тема доповіді – “Використання соціальних медіа у роботі регіональної мультимедійної редакції”.

Конференція Національної спілки журналістів України за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Трансформація журналістики: цифрові виклики професійним стандартам та медіаетиці» (2014 р., м.Київ, доповідач, тема доповіді – «Як соціальні медіа змінюють роботи регіональної мультимедіа-редакції»).

West Media Forum (2016 та 2017 рр., м.Луцьк, доповідач, теми доповідей – «Мультимедійні проекти регіональної редакції: досвід співпраці редакційної та комерційної служб»; “Професійна та особиста ефективність журналіста: як встигати та заробляти більше”).

Новомедіафорум (2016 та 2017 рр., м.Київ, доповідач, теми доповідей – “Професійна та особиста ефективність журналіста”; “Тайм-менеджмент для журналіста”).СТАЖУВАННЯ

2001 р. – тижневе стажування у Швеції за програмою IREX ProMedia та FoJo для редакторів відділів політики регіональних газет України з питань висвітлення суспільно-політичного життя

2009 р. – тижневе стажування у Німеччині за програмою Посольства ФРН в Україні для редакторів ЗМІ України з питань антикризового редакційного менеджменту та організації неформальної журналістської освітиДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ

У 2017 році обраний секретарем Національної спілки журналістів України з навчальної діяльності.

Член Правління Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України.

Керівник проекту створення мультимедійного ньюзруму (газети + ТБ + онлайн-ЗМІ) у м.Рівне на базі Видавничого дому “ОГО” і телерадіокомпанії “Рівне 1” (з 2008 р.).

Автор двох навчальних посібників з журналістики – “Універсальна журналістика” (2016 р.) та “Школа універсального журналіста: практичне керівництво для початківців” (перше видання — 2009 р., друге видання — 2010 р.). Навчальний посібник Віталія Голубєва “Універсальна журналістика” рекомендований до друку Вченою радою Національного університету “Острозька академія” (протокол №14 від 30.06.2016 р.).

У 2017 році видав книгу “Лайфхак для журналіста: як ефективно використовувати час та інформацію”, адресовану журналістам-практикам.

Автор кейсів на “Редакторському порталі” (redactor.in.ua) на теми: “Школа “ОГО”: прибуток + бренд” та “Видавничий дім “ОГО”, Рівне: як ми створюємо і продаємо мультимедійні проекти”.

Автор публікацій з питань медіаосвіти та медіакритики на професійних інтернет-ресурсах: “Детектор медіа”, “Телекритика”, “Медіакритика”, “Редакторський портал”.

Має досвід співпраці з такими загальноукраїнськими інтернет- та друкованими ЗМІ як ZAXID.net, «Газета по-українськи», «Киевские ведомости», «Комсомольская правда в Украине», «День», «Україна молода» тощо.

Керівник всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я — журналіст!» для учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних навчальних закладів, вихованців позашкільних навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації усієї України (проводиться з 2009 р. Видавничим домом “ОГО” за підтримки Національного університету “Острозька академія” та управлінь і департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій). За час проведення конкурсу його учасниками стали більше 2000 школярів із усіх областей України та Криму.

НАПИСАТИ ВІТАЛІЮ ГОЛУБЄВУ

Електронна пошта: vg2001@ukr.net

Сторінка у Facebook

Сторінка в Instagram

ЗАМОВИТИ КНИГИ ВІТАЛІЯ ГОЛУБЄВА