Як не марнувати час, а використовувати його практично

26.10.2022

Як не марнувати час, а використовувати його практично

(інтерв’ю з художницею Антоніною Горбач)

 

А ми живі, нам треба поспішати

Зробити щось, лишити по собі.

Ліна Костенко

 

Антоніна Горбач –  керівник гуртка образотворчого мистецтва в мистецькій школі   міста Буринь на Сумщині.  Організувала гурток петриківського розпису, де за два роки зуміла не лише навчити дітей творити красу, а й самотужки заробляти собі на кишенькові потреби.

 

Антоніно Степанівно, у нашому місті, та й не тільки,  Вас знають і поважають як самобутню художницю. Уже понад 35 років Ваші малюнки прикрашають стіни міського  садочку “Джерельце”.  А як усе починалося? Які були Ваші перші кроки?

Я люблю малювати ще з дитинства. Малювала в школі, відвідувала гурток образотворчого мистецтва, різьблення по дереву та фотогурток. Ще й досі пам’ятаю свого улюбленого вчителя малювання Леоніда Оврамовича Головка.  Малювати любила, тому й втілювала свої мрії на стінах дитсадочку.

Нині Ви проявили себе і майстринею петриківського розпису. Як Вам вдалося самотужки у 53 роки освоїти це мистецтво?

Самотужки це було майже нереально, читати книжки, переглядати відео і навчатися з учителем – це дві різні справи.  На сторінках Фейсбуку я познайомилася з прекрасним майстром петриківського розпису Вітою Гурою. Ми займалися з нею онлайн. Вона пояснювала і показувала мені тонкощі та секрети петриківського розпису. Щоб навчитися та вдосконалювати свої навички, потрібно було щодня малювати.  Я дуже захопилася, вчилася розпису ночами. Просто закохалася в цей жанр образотворчого мистецтва. Якщо ти чогось дуже захочеш і захопишся, то все вийде, незважаючи, скільки тобі років.

 

Що  вважаєте головним у Вашій роботі з дітьми?

Розвиток особистості, креативності, впевненості дитини у цьому житті. Працюючи із здібними хлопцями і дівчатами, помічаю, як діти розвиваються, ростуть у своїх досягненнях, впевненіше почувають себе у цьому світі. У них росте самооцінка. Прагну  розвивати талановите нове покоління у нашому регіоні та нашому місті. Виховую у дітей працьовитість – це основа успіху.

Крім того, популяризуємо з моїми вихованцями українську культуру і за кордоном. На багатьох  виробах, призначених для реалізації поза межами нашої країни, робимо написи англійською про Україну чи розміщуємо вислови відомих українців.

Тобто роботи Ваших учнів продаються?

Так. Вироби майстерні, гарні. Ми маємо і свою печатку. Є наші вироби й у місцевому магазині. Частину зароблених грошей діти жертвують на  допомогу ЗСУ. Решту мають на свої потреби. Таким чином їм не просто цікаво малювати.  Вони зацікавлені в результатах своєї роботи. Тому вільний час не марнують, а витрачають на вдосконалення своєї майстерності.

Що вважаєте найбільшим досягненням?

Найбільше досягнення – це успіх моїх вихованців. Наша участь у всіх конкурсах області та в межах України. Грамоти, дипломи, визнання, виставки – це теж наш успіх. Виставки тривають місяць і є можливість краянам відвідувати, ознайомлюватися та милуватися прекрасними роботами моїх вихованців.

 

Святослав БРИК, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

 

 

переглядів: 240

Останні новини від OGO.ua


Кількість коментарів: 13
 1. Дуже радує, що є такі вчителі, які заохочують, навчають, розвивають діток і передають красу та культуру України, адже в цей час це найголовніше!

  • Так, коли вчитель не байдужий, то це чудово!

  • Антоніна Горбач 30.10.2022 at 17:22 Відповіcти

   Щиро дякую всім і знайомим і рідним, і моїм діткам вихованцям. Спасибі за теплі слова і підтримку. Роботи у нас багато справді. Головне є бажання творити і розвивати юні таланти. Бажаю всім нам миру і Перемоги. Відбудуємо і розмалюємо нашу рідну Україну.

 2. Прочитала новини про нашу сестричку – Горбач Антоніну Степанівну. Безмежна гордість, та любов переповнює, моє серце. Велике спасибі за те, що завдяки Вам, іще більше наших громадян, будуть знати яка талановита наша сестричка, скільки в неї любові, доброти, людяності. І все це, вона намагається передати своїм вихованцям. Впевнена, що багато з них, стануть талановитими, відомими, та яскравими особистостями, і це буде найкращою нагородою, за її таку необхідну роботу.
  Дякую, що розповіли про дуже дорогу нам людину.❤️🇺🇦

  • Ви справді можете пишатися Антоніною Степанівною, її вихованці також нею пишаються і її люблять.

 3. Як вихованка Антоніни Степанівни можу сказати, що це талановита людина, яка підтримує, надихає на нові звершення та вірить в нас. Хочу подякувати і побажати незгасаючого бажання творити і навчати, креативних ідей і здійснення мрій.

  • Так, я теж вважаю,що Антоніна Степанівна дуже талановита людина і бажаю їй всього найкращого

 4. Любов Василівна 29.10.2022 at 22:45 Відповіcти

  Роботи гуртківців ваблять розмаїттям барв, зачаровують філігранністю і вишуканістю малюнка. Радісно, що і в цьому куточку України: на Сумщині – розквітають такі дивовижні квіти творчості: талановита вчителька зуміла запалити своєю любов’ю до живопису дітей і завдяки цій спільній любові народжується така краса, яка тішить, захоплює і глядачів. Подальших вам успіхів у Вашій творчості! Хай багатіє Україна такими талантами!

 5. Який гарний розпис. Душа радіє ,що в Україні є такі майстри !

 6. Антоніна Горбач 30.10.2022 at 17:35 Відповіcти

  Щиро вдячна кожному. Насправді ми з моїми вихованцями працюємо з великим захопленням та любов’ю. Роботи у нас багато.
  Головне, чекаємо Перемоги та миру на нашій рідній Україні.

 7. Як прекрасно, що є такі чудові, талановиті люди, які своїми зусиллями відроджують культуру і творчість України. Приємно дивитися на таку красу і усвідомлювати, що наш культурний спадок не буде загубленим, і майбутнє покоління продовжить цю справу)💙💛

 8. Лілія Олександрівна 30.10.2022 at 19:50 Відповіcти

  Дуже сподобалися роботи, яскраві, веселі, радісні та творчі. Надихають на подальшу роботу, мені самій захотілося навчитися так майстерно малювати. Дякую вчительці, що зуміла зацікавити і навчити дітей українській культурі! Бажаю успіхів у подальшій роботі!

 9. Антоніна Горбач 01.11.2022 at 08:22 Відповіcти

  Щиро Вам дякую за підтримку. Зараз це дуже важливо. Ми працюємо і творимо. Будьте здорові.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *