Як відшукати свій шлях у житті?

25.03.2019

Як відшукати свій шлях у житті?

Світ поступається шляхом

тому, хто знає, куди йде

Ральф Волдо Емерсон

Який шлях обрати? Як дізнатися про моє призначення? Що робити в майбутньому? Перед кожною людиною в певний момент її життя постають ці питання. І саме тоді необхідно усвідомити багато речей.

Ще з самого дитинства кожен знає ким хоче стати. Але з роками мрії змінюються. Тепер людина має інше світосприйняття, тому їй необхідно чітко визначитися зі своїми цілями. І не просто зрозуміти ким вона себе бачить. Уперто йти до своєї мети – запорука успішного кар’єрного росту. Але як обрати власне свою професію? Пам’ятаєте ідею «сродної праці» Григорія Сковороди? Це означає, що людина має жити відповідно до її природних схильностей. На думку філософа, за такої умови вона буде щасливою, отримуватиме задоволення від процесу роботи, залюбки її виконуватиме, у іншому разі – незадоволення своїм життям завжди супроводжуватиме людину. Не слід забувати й про роль професії в суспільстві. Можливо, це зовсім не потрібно в сучасному світі. Тобто потрібно звертати увагу на актуальність фаху.

Вибір шляху в житті має зробити саме той, хто обирає. Казура Мікура говорив: «Якщо ти йтимеш за кимось, ти не загубишся. Але єдине, що ти бачитимеш – їх спини» Я погоджуюся із цими словами. Легко слідувати за кимось, важче робити вибір самому. Отож краще більше попрацювати та отримати більше, ніж повторити вже зроблене та не отримати нічого. І я не про матеріальну вигоду, а про духовне збагачення, коли дізнаєшся багато нового, розширюєш свій кругозір.

Обрати професію – відповідальний та важливий крок, але головне – залишатися людиною. Кожен ці слова розуміє по-різному, що й впливає на його вчинки та дії, і, як наслідок, на життя. На мою думку, залишатися людиною – слідувати своїм принципам, цінностям, бути добрим, співчутливим, справедливим. На щастя, ми маємо совість. Вона завжди допоможе зрозуміти, коли робиш неправильно. Проте не слід плутати совість та занижену самооцінку, коли просто боїшся щось зробити, оприлюднити, осуду, нерозуміння інших. Але якщо це справді совість, вона завжди допоможе, застереже від помилок, тому необхідно прислухатися до свого внутрішнього голосу.

Отже, вибір свого шляху в житті – це відповідальний крок, який має бути обміркованим та свідомо зробленим самою людиною. Для цього потрібно звертати увагу на багато факторів; актуальність, чітко визначена мета, відповідність до природних схильностей у поєднанні з наполегливістю та працьовитістю допоможуть бути щасливим у своїй улюбленій справі. Проте не слід забувати про людяність, яка налагодить стосунки в суспільстві, а без них життя неможливе.

Вікторія НЕВЕРОВСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Охтирка, Сумська область

переглядів: 143 943

Останні новини від OGO.ua


Кількість коментарів: 5
  1. “Ще з самого дитинства кожен знає ким хоче стати. Але з роками мрії змінюються.”
    Хто починає речення з “але”???так не можна

  2. Артем вогонь 10.02.2021 at 09:04 Відповіcти

    Клас допомогло мені я бізнесмен

  3. Дякую вам за таку цікаву ” Промову” для нас девятикласникіа

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *