Вибір сучасного українця: електронна книга чи друкована

15.03.2023

Нещодавно я опитала кілька десятків своїх однолітків в інтернеті, щоб дізнатися, яким книгам вони віддають перевагу.

Щоб зрозуміти вибір молоді, я запропонувала їм пройти соціальне опитування онлайн.  Усі бажаючі мали можливість відповісти на 5 питання впродовж 2 діб. З дозволу опитуваних, я можу проаналізувати відповіді.

На питання «Який формат книги використовуєте частіше?» було дано три варіанти відповідей: друкована, електронна, по-різному. Можна побачити, що думки розділились, приблизно, на рівні частини. За електронну книгу проголосували  38,5%, за друковану- 34,6%, використовують два формати- 26,9%. Тобто, поки лідирують сучасні технології. В нас є можливість зрозуміти, чому так відбувається.

Поставивши додаткове питання, я змогла зрозуміти думки українців. По-перше, більшість обирають електронні книги завдяки їхній компактності. З’являється здатність перечитувати улюблені книги в будь-якому місці та в будь-який час. «Електронна книга доступна всюди. Її зручніше читати в суспільному місці, можна робити помітки і передивлятися відмічені речення. Загалом, передаю перевагу, бо в будь-який час в телефоні є книга»,- це одна з відповідей, яку я почула. А по-друге, такий спосіб обирають через безкоштовність. Адже вважають, що друковані книги немало коштують, а потім просто лежать на полиці. «Для мене електронні книги- це передусім зручність і доступність. Почала читати електронні книги, бо знаходила безкоштовні»,- отримала і такий коментар, який збігається з багатьма іншими.

Для друкованих книг є своя аудиторія, яка цінує атмосферу писемності. «Бо її більш комфортно та естетично читати», «Чудова візуалізація, відчуваю книгу на дотик і чую її запах».

 

Напрошується висновок, що сучасні інновації більш цікаві для молоді. Але друковані книги теж займають значне місце в житті українців.

 

Ольга КОЖУХАР, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 208

Останні новини від OGO.ua


Кількість коментарів: 11
 1. дуже крута стаття, добре написано!

 2. Дуже цікаве та дотепне дослідження. Приємно, що нашу молодь бентежать такі питання. Дякую тобі. Зробила для себе висновки. Гарна стаття.

 3. Ще не багато пройде часу коли друковані книги ми будемо бачити в музеях на полицях як історичну річ!
  Людина не стоїть на місці, цифровізація розвивається.
  Цікаво що буде далі, що прийде на заміну електронним книгам? Цікаво почути думку з цього приводу автора цієї статті!

  P.S. автору окрема подяка за статтю!!!

 4. Дуже цікава тема.Дійсно, сьогодні дуже актуальна електронна книга, але і від друкованої не можна відмовитися ,бо це зовсім інше сприйняття- це магія друкованого слова.

 5. Тема дуже актуальна. Молодь повинна читати література друковану на папері. Це породжує повагу до праці митця.

 6. Ніна Романівна 21.03.2023 at 21:36 Відповіcти

  Оленька! Ти велика розумниця! Все вірно з аналізом вибору книги. Звичайно, набагато простіше знайти джерело із такого величезного світу Інтернету! І головне-завжди “під рукою” у будь-якому місці та часі! Все правильно! Але запах свіжих листочків книги не вловити у гаджеті! Є люди, які у пріоритеті беруть книгу та насолоджуються читанням…. Удачі тобі! Все вдасться!

 7. Я за друкованний варіант. Тому що це дотик до самої події, коли перегортаєш сторінки, ніби переживаєш подію з героями твору.

 8. Дуже зрозуміло й гарно

 9. Дуже змістовна стаття. Автор провів велику роботу по збору та аналізу даних.

 10. Олю, прочитала про твоє дослідження. Цікаво! Важливе питання висвітлюєш.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *