Конкурс “Я — журналіст!”

Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт “Я — журналіст!” проводиться з 2009 року.

Засновники конкурсу — Видавничий дім “ОГО” (м.Рівне), Національний університет “Острозька академія” та управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ “Я – ЖУРНАЛІСТ!” 2018 РОКУ

Оргкомітет конкурсу “Я — журналіст!” очолює секретар Національної спілки журналістів України, головний редактор Видавничого дому “ОГО”, викладач кафедри журналістики Національного університету “Острозька академія” Віталій Голубєв.

УМОВИ КОНКУРСУ 2018 РОКУ

Розпочавши свою історію у 2009 році як обласний конкурс із “пропискою” в Рівному, за 7 років “Я — журналіст!” вийшов на загальноукраїнський рівень. Так, у 2018 році учасниками конкурсу стали 850 учнів із усіх 24 областей України та міста Київ. Загалом, від часу започаткування, учасниками конкурсу “Я — журналіст!” стали близько трьох тисяч учнів 8-11 класів та студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

Школа універсального журналіста запрошує на навчання учнів 9-11 класів з усієї України

Конкурс «Я — журналіст!» – це конкурс творчих робіт для учнів та студентів, які мають нахил до вивчення гуманітарних предметів (насамперед української мови та літератури) та цікавляться роботою журналіста, демонструють успіхи у написанні творів, беруть участь у роботі гуртків, секцій журналістики при школах та позашкільних закладах, є активними учасниками конкурсів, олімпіад, учнівського самоврядування — тобто мають здібності, пов’язані зі словом, зі спілкуванням. Метою проведення конкурсу є виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської молоді, схильної до журналістської діяльності; сприяння її профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції.

Конкурс не має політичного чи комерційного характеру, участь у ньому — безкоштовна. Усі витрати на організацію конкурсу та відзначення переможців несуть організатори. Також до формування призового фонду конкурсу залучаються меценати і партнери конкурсу. Так, у 2016-2018 роках нагородження переможців конкурсу підтримували Національний університет “Острозька академія”, Національна спілка журналістів України, Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України (Ірина Баковецька, Ірина Мельник), гуртовня розвиваючих іграшок “Всезнайко”, рівненський художник і музикант Юрій Журавель, викладачка кафедри журналістики Національного університету “Острозька академія” кандидатка філологічних наук Вікторія Назарук.

За умовами конкурсу, учасник надсилає творчу роботу на одну з кількох запропонованих тем, які зазвичай стосуються цікавих місць та людей регіону, де проживає та навчається учень. Такі умови конкурсу дають змогу оцінити, з одного боку, наскільки учень володіє словом (через написання твору), а з іншого — наскільки він обізнаний щодо професії журналіста і має зацікавленість у її подальшому здобутті (через підготовку есе).

Окрім учнів, організатори традиційно нагороджують і вчителів, які підготували переможців конкурсу.

Більшість переможців конкурсу “Я — журналіст!” пов’язали подальше життя з журналістикою, вступивши на факультети журналістики провідних університетів України та співпрацюючи зі ЗМІ. Серед перших переможців конкурсу нині вже є члени Національної спілки журналістів України, штатні працівники засобів масової інформації різних регіонів України.

УМОВИ КОНКУРСУ “Я – ЖУРНАЛІСТ!” 2018 РОКУ

Список переможців і лауреатів Всеукраїнського конкурсу “Я – журналіст!” 2017 року

 

Відеосюжет про нагородження переможців конкурсу “Я – журналіст!” у Національній спілці журналістів України 23.12.2016 року

 

 

Відеосюжет про нагородження переможців конкурсу “Я – журналіст!” у Національній спілці журналістів України 22.02.2016 року

 

Читати роботи учасників конкурсу 2009-2018 років