Чого варто уникати у спілкуванні

12.03.2019

Чого варто уникати у спілкуванні

Мова – це тендітне явище, яке у культурі нації відіграє чи не найголовнішу роль.

Неодмінним аспектом існування людини є спілкування. Ще в дитинстві кожен з нас вчиться розмовляти, і ця здібність залишається з нами протягом усього життя.

Щодня ми промовляємо декілька тисяч слів. Але дуже часто ми говоримо «на автоматі» і не помічаємо того, чого варто уникати в спілкуванні.

По-перше, коли людина робить мішанину з двох мов, це звучить неприродньо і скалічує мову. На жаль, у підсвідомості нашого суспільства іще лишилися радянські установки і стереотипи, що змушують старше покоління використовувати російську мову.

По-друге, нецензурна лексика. Її можна порівняти з брудом, що осідає на язиці і ганьбить людину перед загалом. У сучасному суспільстві використання таких слів стало модним і перестало викликати сором. Навіть школярі перестали бентежитися, вживаючи їх у повсякденній розмові. Я вважаю, що це – катастрофа, яку потрібно терміново ліквідувати.

По-третє, просторіччя та вульгаризми. З допомогою других, люди намагаються виділитися і привернути до себе увагу. А от вживаючи просторіччя, ми просто не докладаємо елементарних зусиль для грамотного спілкування.

Важливо уникати нетактовних чи провокуючих питань. Ви ж не хочете поставити людину у незручне становище чи вивести її з рівноваги?

Плітки також шкодять здоровому і культурному спілкуванню. Вони можуть принизити вас в очах співрозмовника.

Напевно, кожен розуміє, що занадто довгі чи короткі відповіді, грубий чи благальний тон, забагато скарг чи невміння вислухати призводять до непорозумінь чи конфліктних ситуацій під час спілкування. Це потрібно усвідомлювати і висловлюватися, звертаючи більше уваги на свою лексику. А також цілеспрямовано і наполегливо викорінювати з ланів української мови бур’яни російського суржику.

Діана-Катерина РЕДЬКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

, , , , , переглядів: 44 839

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *