Як пройшов мій рік у ШУЖ: Гран-прі, @shuzh.fan та знайомства

13.09.2021

Як пройшов мій рік у ШУЖ: Гран-прі, @shuzh.fan та знайомства

Мене звати Анна Романюк. Наприкінці травня 2020 року отримала запрошення на навчання до Школи універсального журналіста. А далі – понеслося: знайомства, Гран-прі на конкурсі «Я – журналіст», керування інстаграм-сторінкою @shuzh.fan та співпраця з іншими виданнями.

У цій розповіді покажу свій шлях та вплив ШУЖ на мене.

  1. Початок навчання.

Прирівнюючи лист від Острозької академії до листа з Гоґвортса, хотіла якнайшвидше написати першу статтю. У голові крутилися кілька ідей для дебюту. Не брала тему з кінця зошита, бо хотіла виділитися з-поміж інших. Напевно, прагнення бути іншою серед усіх відігравало ключову роль у навчанні.

  1. Телеграм-чат

Я хотіла познайомитися з іншими шужиками. Відчувала, що зможемо знайти спільні теми та не впускала можливість завести корисні знайомства. Мені спало на думку запропонувати Віталію Юрійовичу створити телеграм-чат для учнів. Він радо підтримав таку ідею.

У чаті з’явилися люди, з якими приємно спілкуватися. Іноді ми зустрічаємося в зумі, діскорді та інших додатках, щоб побачитися хоча б через екрани телефонів.

  1. Похвалені роботи в ефірі

Моя четверта робота про субкультуру темної академії стала першою, яку похвалив Віталій Юрійович в ефірі. Цей момент був особистою перемогою. Тоді мотивація писати статті зросла в кілька разів. Далі одна за одною роботи потрапляли в «Топ робіт тижня від Віталія Голубєва», що штовхало мене на досягнення більших цілей.

  1. Конкурс «Я – журналіст»

Дізнавшись про конкурс, знала, що братиму участь. Спочатку хотіла створити фотороботу під назвою «Синдром відмінника». Ввечері, засинаючи після тяжкого навчального дня, у мій розум лилися світлини на цю тематику. Я підривалася з ліжка, вмикала лампу та замальовувала ідеї у блокнот. Наступний тиждень детальніше продумувала всі 10 світлин, створювала реквізити та образи. Приходить день Х: фотосесія. Я взяла реквізит, подруга – телефон. Почали зйомку. Невдалі кадри перевершували попередні безуспішні світлини. Після 4 годин фотосесії ми розійшлися. Переглянувши вдома кадри, зрозуміла, що надсилати це не хочу.

Сіла робити те, що в мене краще виходить – писати. Від теми відходити не захотіла, хоча паралельно вистукувала на клавіатурі роботу про маму. Зараз стаття про синдром відмінниці є на сайті «Я – журналіст» як п’ята робота курсу ШУЖ. Отже, на конкурс і цю вирішила не подавати, бо не встигала закінчити.

А ось текст «Ма’, а я тебе любу» став найкращою спробою із трьох. Я не могла й подумати, що така, на мій погляд, проста стаття справить враження на журі. Гран-прі стало справжнім подарунком під ялинку у 2020 році.

  1. Сторінка @shuzh.fan

У січні спало на думку створити інстаграм-акаунт ШУЖа, завдяки якому кожен учень міг би розвиватися. Також хотіла прокачати свої лідерські та творчі навички. Перед тим, як запропонувати вступити всім бажаючим шужикам у команду, хвилювалася, чи вийде в мене працювати у такому напрямку.

Ризикнула.

Наша інстаграм-сторінка працює з першого лютого і ми не зупиняємося розвиватися. Щодня в історіях публікуємо поради, цікаву інформацію, тести з української мови та проводимо інтерактиви. Я вдячна кожному члену команди творців @shuzh.fan за активність та цілеспрямованість.

Щовівторка в історіях ми викладаємо топ похвалених робіт тижня від Віталія Юрійовича, тому переходьте за посиланням і слідкуйте за сторінкою:

https://www.instagram.com/shuzh.fan/

  1. Фінішна пряма

За цей рік я написала статті в місцеве інтернет-видання «Копійка», журнал «Однокласник», брала участь у журналістських і літературних конкурсах. Деякі закінчувалися провалом, а інші – перемогою. Прокачала навички письма та «нащупала» свій стиль.

За цей рік зрозуміла, що варто ризикувати, ставити невеликі цілі та маленькими кроками йти до них. Якщо старатися та забути про сором’язливість, то обов’язково доб’єтеся бажаного.

Наприкінці навчання обов’язково хочу подякувати Віталію Юрійовичу за підтримку, настанови та здорову критику. Цей курс показав, що журналістика лежить у моїй душі та не хоче її покидати.

Анна РОМАНЮК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

На фото: авторка статті отримує Гран-прі ХІ всеукраїнського конкурсу “Я – журналіст!”. Грудень 2020 року, Національна спілка журналістів України, Київ.

переглядів: 274

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *