Як правильно відкрити для себе спідкубінг

30.08.2021

Як правильно відкрити для себе спідкубінг

Якщо ви нічого не чули про кубик Рубика, то, певно, ви не з цієї планети… Дійсно, ця головоломка, винайдена 1974 року, легко підкорила світ своєю простотою і водночас неприступністю.

Наразі кубик Рубика популяризується завдяки особливому роду діяльності – спідкубінгу (або швидкубінгу). Це складання головоломки на швидкість. Саме ним протягом останніх двох років я займаюся і хочу поділитися досвідом у такій незвичній справі.

Навіщо взагалі мені спідкубінг? Це радше хобі, яке навряд чи колись виллється в спосіб заробітку. Проте складання головоломок є чудовим елементом саморозвитку та вдосконалення «м’язової пам’яті» пальців рук.

Не слід лякатися цін на фірмові кубики, адже це плата й за якість. Зараз популярними на ринку є головоломки від MoYu, QiYi, Meilong, а також GanCube. Проте для того, щоб навчитися складати кубик Рубика, зовсім не обов’язково мати брендовий куб. Підійде й звичайна швидкісна головоломка за 100-200 грн. «Швидкісним», приміром, класичний кубик 3х3х3 роблять його зрізані ребра й центри.

Як навчитися складати кубик Рубика? Найпростіше – з допомогою численних відеоінструкцій на ютубі. Незрозуміла комбінація – ставлю відео на паузу, відмотую назад, переглядаю ще раз. Вивчаючи алгоритми, неабияк треную пам’ять. Не забуваймо, що метод «для новачків» не підійде для профі збірок. Тож доведеться обирати покращені методики (для класичного 3х3х3 це «Фрідріх»)

Терпіння – це, мабуть, найпотрібніша річ швидкуберу-новачку. Тому раджу добряче ним запасатися, інакше можна «забити» на спідкубінг ще на початку його освоєння.

Цікавий факт. Всесвітня Асоціація Кубика (World Cube Association), заснована в 2004 році, щотижня проводить змагання зі спідкубінгу в різних куточках світу. Офіційними вважаються такі головоломки: кубики від 2х2х2 до 7х7х7, ск’юб, скваєр-1, мегамінкс, пірамінкс та годинник Рубика (або клок).

Підлітки часто не знають, що робити з вільним часом, тому гають його у віртуальних світах. Як на мене, швидкубінг – це чудова альтернатива комп’ютерним іграм.

Де шукати братів/сестер по духу? Моя відповідь – у соцмережах. Можна обмінюватись досвідом з однодумцями, знаходити нових друзів. Гортаючи стрічку, натрапляти на відео зі складанням кубика чи світлину головоломки. Мене це мотивує до покращення своїх результатів збірок.

Що ж, сподіваюсь, мені вдалося донести Вам думку про те, що спідкубінг вартий уваги. Молодь він приваблює можливістю «розкрутитися» завдяки престижним змаганням. Швидкубери отримують шквал емоцій від встановлення ними нових рекордів. Та й узагалі, це чудова можливість прокачати свої мізки. Тож усім рекомендую зайнятися спідкубінгом. Успіхів!

Максим НЕЖУР,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

Джерело фото: https://cdn.oboi7.com/content/images/81/fc/81fcde7035b753b5cbc1fe07e407d805199a9514.jpg

переглядів: 93

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *