Нестерпний біль або Шкільні олімпіади

25.10.2021

Нестерпний біль або Шкільні олімпіади

Шкільна олімпіада… Скільки сліз, зіпсованих нервів, мук в цих словах. Але ж підлітки все одно йдуть і пишуть роботи, хоча більшість цього не хоче. Так чому? Навіщо? Що їх спонукає наступати на одні і ті ж самі граблі? Відповідь я знайшов, побачивши одне повідомлення від свого вчителя: «Доброго дня шановні діти. Бажаючі написати олімпіаду з математики надішліть погодження. Хто хоче високий бал обов᾽язкове виконання». Зверніть увагу на останнє речення. І у мене таке питання: ЩО?! Просто що? Тобто, якщо дитина гарно, і навіть відмінно вчиться, але не має бажання брати участь у олімпіаді, то їй будуть занижувати оцінки. Або ж, учень який «ні бе, ні ме» у цьому предметі, написав роботу, то йому повинні поставити високий. Звичайно, ви що, він же настрочив цілу олімпіаду! В моєму розумінні логіка така. Безсумнівно, велика група людей зі мною можуть не погодитися, і вони мають на це право. Але давайте розберемо детально, що учень отримує від олімпіади, а що втрачає.

 Авторитет в очах вчителя

Так, дійсно такому є місце бути. Полягає у тому, що ти береш участь в олімпіаді, можливо виграєш шкільний, районний, обласний, всеукраїнський етап. Звісно, тобою пишаються друзі, родина, педагогічний колектив. І наступає новий рік, хочеться повторити успіх. Бац, а нічого не виходить, якби не намагався, нічогісінько не лізе в голову. Все, на тебе не звертають уваги, а вона прикута до нового переможця. Але не потрібно здаватися, все вийде, якщо ти звісно цього хочеш.

 Нагорода

Найбільш поширеною нагородою є грамота, диплом, сертифікат. На власному прикладі скажу, що це приємно, але до періоду усвідомлення. Розберемо приклад, тебе викликають, щоб офіційно вручити той же сертифікат. Щастю немає меж. А далі що? Далі всі і забудуть про твою тяжко зроблену роботу. І тим сам сядеш і скажеш собі: «Навіщо? Навіщо я стільки готувався, старався? Заради оцієї бумажки, якою тільки можна піч розтопити?». Але воно так і є…

А зараз, розберемо, що дитина втрачає.

 Нерви

Напевно, це найголовніше, що учень може втратити. Посудіть самі. Підліток готується, пише різні конспекти, в буквальному сенсі засинає над тими книжками. І в найкращому випадку все ж таки виграє. Але багато тих, хто просто не зміг цього зробити. Десь якась неуважність і все, програш дитина впадає у відчай. Просиджені за інформацією дні йдуть коту під хвіст.

І як доповнення до попереднього пункту є час та сили. Сотні хвилин йдуть тільки на опрацювання всього необхідного для здійснення своєї мети. А саме написання. Тоді ти виливаєш максимум своїх сил. Ви колись бачили учня, який виходив з кабінету щасливим після того, як зробив роботу? Якщо ні, то я вас глибоко розумію. А якщо так, то це тільки «маска».

Фінанси

У цьому пункті мова піде про тих, хто живе віддалено від місця проведення етапу, вищого за шкільний. Знайти водія, який буде згоден довести вас до потрібної місцини, взяти грошей на власні потреби. На особистому прикладі скажу, що, якщо ти їдеш один раз на якусь олімпіаду, то проблем немає. А якщо це 2,3,4 рази на рік, то склавши попередні вище сказані, скажемо нюанси олімпіад, то можна дійти до висновку, що воно того всього не варте. Абсолютно.

Така моя думка, якщо ви з нею не згідні, завжди готовий почитати коментарі до цієї статті. Мийте руки з милом та будьте здорові.

P.S. Став свідком розмови двох матерів. Чув розмову частинами, але суть постараюсь передати:

– Ой, мій взагалі прийшов зі школи мало не в сльозах, голова болить через ті олімпіади. Потім сіли писати, нічого не виходить, подзвонили вчительці, потім у мене голова почала боліти. Жах просто.

– Та не то слово. Я своїй кажу, що треба писати, якщо ти хочеш високий бал.

Я думаю, коментарі не потрібні…

Андрій РЯЗАНОВ,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

 

переглядів: 156

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *