10 журбинок книголюбів

11.12.2018

10 журбинок книголюбів

Раніше я вже писала про 10 переваг життя «книжкових драконів». Але зараз я вам покажу іншу сторону цієї монети. Як кажуть англійці: «For each plus there is the minus», що в перекладі означає: «На кожен плюс знайдеться мінус». Отже, ось те, що доводить деяких буклаверів до сказу (ну, чи принаймні до сліз).

Школа універсального журналіста запрошує на навчання учнів 9-11 класів з усієї України

  1. Ціни в книжковому магазині

Це дійсно катастрофа! Мінімальна ціна книги, яка чогось варта, приблизно 70 грн. І це лише українські письменники!!! Звісно рятують розпродажі, бібліотеки, букіністи, електроні носії, обмін між такими ж читачами. Однак дуже часто можна себе зловити на небезпечній думці: «Я так люблю цей роман, що зовсім не хочу віддавати». Але, зціпивши зуби, повертаєш примірник і далі зі сльозами на очах дивишся крізь вітрину магазину, де червоніє тризначна ціна цього шедевру.

  1. Відсутність продовження

Це щемливе відчуття, коли дочитуєш книгу і розумієш, що це не кінець. І здається, що все добре, адже ти зможеш ще пожити у цьому чудесному світі. Аж тут – сюрприз! – продовження ще навіть не написане! Кажуть, що перевага паперових видань у тому, що для них не потрібен WiFi та реклами немає. Гарний жарт, адже з книгами (не дай Боже, що це ціла серія) треба чекати хтозна скільки років, переживати за натхнення та життя письменника і мучитись власними здогадками про майбутнє кожного персонажа. А згодом, отримавши бажане, забуваєш геть чисто про те, що відбувалось в першій частині. А тут ще й Інтернет зникає і ти вже не можеш читати, адже цей цінник у магазині переслідує тебе в страшних снах!

  1. Кінець книги

Тут все і так очевидно, адже кожна історія має свою атмосферу. Нерідко чорно-білий світ стає затишною хатинкою, яку зовсім не хочеться покидати. І наче й щасливий від того, що побував там, і зажурений, адже хтозна, коли повернешся туди (якщо взагалі повернешся).

  1. Книга, яка не виправдала сподівань

О, це незабутнє розчарування, коли так хотів прочитати один твір, не пошкодував на нього ні грошей, ні часу, і потім сидиш заціпенілий, адже очікував зовсім не такого. Всі так захоплюються цим романом, хтось уже там вівтар будує… А ти так і залишився незадоволений з єдиним питанням в голові: « Це зі мною щось не так чи зі світом?»

  1. Мало часу

Аж до сліз образливо через те, що маєш витрачати своє життя на такі речі чи події, які взагалі тобі не потрібні, та ще й жодної радості від них. Іноді шкода, що ти живеш не на Венері, де одна доба триває 2 802 години. І то не факт, що навіть там ти все б встиг зробити.

  1. Маленький шрифт

Можливо це звучить більше як примха. Але часом таке відчуття, що через напругу очі просто вилізуть на лоба і тоді ходитимеш до кінця життя, мов равлик незрозумілого походження. Існує підпільна теорія, що видавці книг домовились з продавцями окулярів. Все логічно. Спершу сліпнеш від цін у книжковому магазині, потім від маленького шрифту, і , щоб уже напевне, в оптиці.

  1. Шум

Мається на увазі не білий шум типу пташечок чи водички в морі. Я говорю про сусіда з перфоратором, який працює ледь не цілодобово; про дітей, яким місце під твоїм вікном здається найкращим у світі для галасливих ігор; про машину, яка ніяк не може виїхати з майданчика; про бабусь, які сядуть спеціально біля тебе на лаві і почнуть бесідувати про своїх пращурів 16 століття. І це ще далеко не весь список. В такі моменти заздриш космонавтам, які проходять випробування тишею. Яке це взагалі випробування, якщо це дарунок Вищих сил?

  1. Жахлива обкладинка

Зараз технології дозволяють робити прекрасні обкладинки. Однак трапляється й таке, що ти недбало покрутиш книгу в руках і потім підеш до більш яскравої. А згодом виявляється, що ця барвиста цяця насправді така гарна лише зовні, а той сірий примірник уже став міжгалактичним бестселером.

  1. Екранізація

Коли екранізують книгу, то готуйтесь побачити фільм жахів, навіть якщо за жанром це комедія. Добре зняте кіно, за основу якого взято роман, дуже рідкісне явище (але все-таки можливе). Проте здебільшого це є ще те катування для шанувальників певного твору, бо найважливіші події чи вкорочують чи взагалі вирізають. Тепер уявіть як себе почуває людина, яка не задоволена книгою, а тут ще й фільм бозна-який без демонстрації основних тем. Когнітивний дисонанс вже тут як тут.

10.Опис зовнішності героїв

Тут загалом без претензій, адже коли одразу уявив собі худого синьоокого брюнета, то вже й уявляєш його таким. Аж раптом на трьохсотій сторінці дізнаєшся, що у нього є борода! Ось тут виникає обурення! Адже не може ж такий красень в секунду перетворитись на чорнявого Гендальфа.

Як бачите, є свої недоліки у житті будь-якого книголюбчика. Звісно ж, вони ніщо в порівнянні з перевагами. Однак, якщо ви побачили засмучену людину з книгою в руках, то вже можете здогадатися про причини її журби. Хто б там що не казав, а доля людей, що читають, не така вже й легка…

Хоча все одно краща, ніж у тих, хто лише дивиться телевізор!

Анастасія ПОСУХОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомир

Джерело фото: http://spravochnikkonotopa.com.ua/magazin-knigolyub/

, , , переглядів: 436

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *