10 переваг життя книголюбчиків

31.07.2018

10 переваг життя книголюбчиків

У всього є свої плюси та мінуси. Тому не дивно, що захоплення та певний спосіб життя мають власні позитивні й негативні сторони. Зараз я хочу звернути увагу саме на переваги життя простого “книжкового дракона”.

  1. Мандрівки часами та світами

Книга переносить нас із теплого ліжечка у химерні ліси, таємничі води океану, величезні старовинні маєтки. Крім того, це все може існувати у світах, які відкриті лише нашій уяві! Будь-який фоліант можна порівняти з машиною часу, адже чим швидше ти читаєш та гортаєш сторінки, тим швидше переміщуєшся у 19 чи 17 століття, а іноді й взагалі опиняєшся до Різдва Христового.

  1. Читаєш, де й коли заманеться

На вулиці, на роботі (у вільну хвилину чи тоді, коли директор не бачить, звісно ж), вдома, в ліфті, на пляжі, на столі, на підвіконні! А якщо дуже хочеться, то можна й на стелі, проте тут треба магія. Однак під водою чар не потрібно,а лише целофановий пакетик (а ви думали для чого їх придумали?)

  1. Прекрасний сховок

Коли людина тримає книгу в руках, то всі інші сприймають цю особу як абстраговану від довкілля. Це майже те саме, що гратися з телефоном, тільки інтелігентніше і корисніше. Ще це дуже рятує при незручній ситуації, адже так ти стаєш невидимим для більшості. Книга стає як домівка, яка завжди з тобою, мов у черепашки чи равлика.

  1. Колекціонування речей

Тут маються на увазі тематичні іграшки, футболки з цитатами, розписні чашки, листівки та постери з улюбленими персонажами і багато-багато іншого. За кордоном останнім часом популярними є ароматизовані свічки, які в мить переносять у Нарнію чи Небувалію. Ці маленькі штучки приносять незбагненні радощі, адже завдяки ним можна дійсно створити навколо себе власну версію ідеального помешкання (оригінально й з дизайнерським розмахом).

  1. Закладка

Це не просто річ. Це маленький супроводжуючий, що разом з тобою мандрує по різних книжках. Цей помічник не дає загубитись серед сотень сторінок і рядків. Проте одна закладка – добре, а десять (або й більше) – ще краще! Тоді можна сказати, що маєш власний легіон супутників, кожен з яких готовий до подорожі завжди і повсюди. Крім того, вони всі різноманітні. Можеш обрати магнітні, круглі, 3D, з тваринами, з персонажами, з портретами письменників абощо. А ще краще, коли сам майструєш собі закладку. Наприклад, вишиваєш її, склеюєш, вирізаєш, друкуєш тощо.

  1. Чудесний подарунок

Те, що будь-який книголюб зрадіє такому презенту, і так зрозуміло. Проте, якщо вичерпались ідею з подарунком, або ж не відомо, що саме полюбляє іменинник, то паперовий світ – прекрасний вибір. Навіть, якщо людина не читає, то можна змотивувати її хоча б так. Як не як, ніхто ж не ображається, коли песик ділиться кісткою, тобто тим єдиним, що для нього найдорожче.

  1. Цитати

Можна виписати чи позначити вподобані вислови, вивчити їх і походжати з поважним виглядом та казати: «Знання – це воля, але це й нещастя»; «Три товариші» від Ериха Марії Ремарка, 65 сторінка». Якщо хтось запитає про дивність методу цитування, то просто скажіть, що у кожного своя Біблія.

  1. Влаштування кубелець

Як же чудесно вмощуватись в теплій ковдрочці на м’яких подушках з солодким какао в руках та хрустким печивом. Або ж сісти біля вікна і милуватись водночас красою природи, вслухаючись у щебетання пташок. Чи може краще сховатись на горищі, де час затамовує подих. Одним словом, мета — створити собі затишок, де буде безпечно, тепло й спокійно.

  1. Вічна зайнятість

Книжкові маніяки завжди знають, чим себе зайняти. Думка на кшталт: «Мені вдома нудно» точно не про них. Адже можна без кінця милуватись різнобарвними корінцями; вдихати неповторний аромат книг, у кожної з яких він незвичайний; переживати ностальгію за тими історіями, які вже пережив; витирати пил; оздоблювати полички; думати, як краще розставити книги: за кольорами, жанрами, за алфавітом чи за роками. А весь інший час просто безупинно читати і читати…

  1. Наука, яка здобувається легко та з задоволенням

Як-не-як, а з часом починаєш розбиратись краще у людях (мимоволі стаєш чудовим психологом); знаєш, як діяти у різних життєвих ситуаціях; орієнтуєшся у видах діяльності, науках тощо. Та чого соромитись? Можеш навіть екстрасенсом себе відчути, адже людей доволі легко передбачити, а часом здогадуєшся про майбутнє всього людства (добрий день антиутопіям).

На завершення хочеться сказати, що лише ті, хто не читає книг, думають про книголюбчиків як про нудних та нецікавих людей. Але ми ж то знаємо, скільки насиченості приховують зачинені двері кімнати, яка належить істинному літературному гурману.

P.S. Чому двері зачинені? А тому, що Бродський сказав: « Не виходь з кімнати! Не роби помилки».

Анастасія ПОСУХОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомир

Джерело фото: http://xrest.ru/original/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D0%B1-324806/

, , переглядів: 270

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *