Журналістика – це не професія, це стиль життя

10.05.2020

Журналістика – це не професія, це стиль життя

Справді, працювати журналістом – це, на перший погляд, бути в курсі тих чи інших подій, що відбуваються у всьому світі чи в певній місцевості – так вважає більшість, зокрема ті, що далекі від журналістики. В деякій мірі так воно і є, та буття журналіста – це ще й постійна нестача часу, перебування у відрядженнях, що не дуже подобається його рідним…

Журналіст сам по собі, так би мовити, “підписується” на таке життя, коли гості його сторінки в соцмережах цікавляться більше його текстами, аніж самою особистістю. Чим частіше і більше журналіст пише цікавих, корисних записів у своєму профілі, тим більшою стає аудиторія зацікавлени. Читачі до цього звикають і починають чекати ще більше актуальної інформації, до того ж, грамотно і красиво поданої. Саме тоді журналіст помічає цю прихильність і вже зобов’язаний щодня публікувати щось нове, нехай не на своїй сторінці, а у якомусь Інтернет-виданні, те, на що розраховує публіка. Якщо людині подобається такий стиль життя, вона буде продовжувати практикуватися, вишукувати новини, писати статті, привертати увагу читачів, розширювати власний кругозір.

Дуже часто можна зустріти журналіста без будь-якого диплому. Це, власне, те саме, що і зветься стилем життя – людині просто подобається бути в курсі всього, що відбувається навколо, писати про це, дізнаватися більше в очевидців, тримати на собі відповідальність за свою справу. І зрештою, це стає залежністю, просто справою, займаючись якою у людини розквітає душа. Дійсно,  така людина може й не потребувати навчання, адже якщо читачу подобається те, що вона пише, то чому ж не продовжувати в тому ж дусі? Так з’являються талановиті автори, працівники преси й Інтернет-видань, PR-менеджери… Вони просто не бояться оприлюднювати те, що створюють.

Практично, так само і з журналістами, які працюють на телебаченні. Їм теж важливо бути у потрібному місці у потрібний час, вміючи вчасно зібратися з думками і зробити цікавий, вражаючий репортаж, який не залишить глядача байдужим.

Звісно ж, людина, якій байдуже та чи інша подія – не поїде на презентацію книги маловідомого автора. Або ж той, кому геть однаково, через що люди вийшли на мітинг – не поїде у те місце, щоб розібратися, у чому причина збору людей. Для справжнього журналіста, якому головне – тема, а слова – знайдуться самі собою, не стане байдужим ані мітинг, ані презентація, ані будь-що інше, з чого отримається неабияка новина. Головне – його майстерність у подачі інформації.

Мені здається, що для людини, стилем життя якої є журналістика, не важлива освіта чи будь-які нюанси, адже вона вміє про себе заявити, вразити своїми текстами, доробками при влаштуванні на роботу, приміром в редакцію, і на ТБ. Також важливо, що може ця людина на практиці, важлива її внутрішня мотивація, заохочення, запал до цієї справи.

Аліна ШЕВЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Кіровоградська область

переглядів: 334

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *