Zero waste – це по-європейськи

04.10.2019

Zero waste – це по-європейськи

Чи часто ви чули вислів «Європа починається з тебе»? Я думаю, що так. Але що ж потрібно зробити такого, щоб Україна дійсно була європейською країною? В Європі зараз активно поширюється новий рух під назвою “Zero waste”. Суть в тому, що людина повинна контролювати кількість сміття, яке вона залишає під час свого існування, є навіть такі сім’ї, де за рік збирається лише маленька банка сміття. Що ж потрібно зробити нам, щоб бути більш екологічними споживачами?

  1. Відмовитись від пакетів. Зараз продаються багато альтернатив пластиковим пакетам – еко-сумки, авоськи, тканинні торбинки для фруктів та овочів, пластикові багаторазові контейнери для м’яса та риби. До речі, це також може з економити вам гроші, самі порахуйте скільки ви витрачаєте грошей, купуючи пластикові пакети хоча б 3 рази на тиждень.

  2. Сказати «ні» пластиковим пляшкам. По-перше, ці пляшки одноразові, а отже, якщо ви будете використовувати пляшку повторно, вона буде виділяти шкідливі речовини. По-друге, ви витрачаєте багато коштів на купівлю маленької пляшечки води. Хороша альтернатива – скляні пляшки, або багаторазові спортивні пляшки для води.

  3. Замінити пластикові побутові речі на більш екологічні. Пластикові одноразові трубочки – на одну металеву, котра прослужить вам не один рік, пластикові зубні щітки – на бамбукові,

  4. Сортувати сміття. Метал до металу, скло до скла, папір до паперу. Особливу увагу потрібно приділяти батарейкам та старим акумуляторам, добре, що зараз в багатьох супермаркетах стоять коробки для використаних батарейок.

  5. Відмовитись від одноразових стаканчиків. Здавалось – що тут такого? Це ж картонний стаканчик, дуже екологічно? Це як вовк в овечій шкурі. Справа в тому, що картонні стаканчики зсередини мають шар пластику щоб картон не просяк напоєм. Купуйте собі термокружку. По-перше, це дуже екологічно, а по-друге, в багатьох кав’ярнях роблять знижки за це.

  6. Запам’ятати, що біопакетів не існує. Це маркетинговий хід – люди побачили, що багато хто перестав купувати пакети і вирішили створити нову наживку для покупців.

  7. Економити воду. Чи знали ви, що коли ви не перекриваєте воду під час чищення зубів, витікає 20 літрів води? Намагайтеся бути більш усвідомленим споживачем.

  8. Турбуйтеся про природу. Започаткуйте нову традицію у вашій сім’ї: кожен рік саджайте декілька нових дерев. Зараз багато пожеж в світі, тому потрібно терміново відновлювати кількість зелених насаджень на планеті.

  9. Не паліть листя. Це шкодить не тільки природі, а й вашому організму, бо листя коли тліє, виділяє отруйні речовини. Гарна альтернатива зробити компост.

Ось декілька кроків для того, щоб щоб спасти нашу планету, наблизитись та обігнати рівень життя європейських країн. Як бачите, бути «еко» не тільки круто та модно, а ще й дуже вигідно. Але потрібно зрозуміти, що саме ви повинні почати робити щось для нашої країни, але не хтось інший.

Джерело фото: https://re-start.org.ua/novini/zero-waste-onlajn-kalkulyator-dopomozhe-porahuvaty-kilkist-plastyku-shho-spozhyvaye-lyudyna/

Валерія ПЛІГОВКА,

випускниця Школи універсального журналіста

на базі НаУ «Острозька академія»,

м.Мелітополь, Запорізька обл.

, , , , , , , переглядів: 239

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *