Які інсайти можна зробити, переглядаючи серіал “Еліта”

21.09.2021

Які інсайти можна зробити, переглядаючи серіал “Еліта”

Нещодавно, гортаючи стрічку Інстаграму, я натрапила на цікавий едіт з героями невідомого для мене серіалу. За зовнішністю персонажів, я зрозуміла, що це витвір іспанського кінематографу. Мене, людину, яка взагалі не захоплюється переглядом медіа, дуже зацікавив цей серіал.  Виявилося, що це дуже відома на весь світ ,,Еліта” від Netflix. (Не дивно, що сюжет розгортається у школі, серед підлітків).
Прочитавши короткий опис, я натиснула на кнопку “Play”. Так швидко минули ці 4 сезони! Але скільки думок й осмислень я зробила… Тому сьогодні я хочу розповісти вам про інсайти, які я зробила для себе після перегляду:

1. “Не люблю “вішати ярлики” на людей”
Ці слова належать Менсії, дівчинці , яка ніколи не дотримувалася правил й певного стилю. Частково дівчина належить до багатьох молодіжних угрупувань, субкультур та ін. Але вона ніколи не наголошувала на своїй причетності до них, відмовляючи, що так легше.
Ось і я, почувши ці слова, зрозуміла, що й справді іноді треба просто сприймати людей, а не їх “ярлики”. Приписувати певний статус собі й іншим- ні до чого.

2. “Я зроблю це зараз. Бо я не знаю, що буде зі мною наприкінці навчального року”
А цю фразу досить мудро сказав Андер, хлопець, який переборов лейкмію. Хвороба дала можливість юнакові замислитися над важливими речами у житті. Окрім того, Андер замислився над тим, що час плине дуже швидко, а люди більше турбуються про майбутнє, ніж про теперішнє.Тому увага націлена не на такі важливі речі.
Це так знайомо людям у сучасному світі… Я зрозуміла, що зараз жити миттю вже не так легко й нестача часу стає не просто особистою проблемою кожного, а соціальною катастрофою.

 3. “- Ти виграла, вітаю.
– Ні, ми обидва програли.
– І що ти програла?
– Тебе”.

Карла й Самуель мали дуже незвичайні стосунки:вони ненавидили й кохали.Спочатку вони стали ближчими лише через спільну ціль– перемога у розслідуванні. Це саме їх діалог. Зразок їх стосунків затверджує важливу роль людяності у будь-якому становищі. Насамперед, ми–люди, а потім ми можемо набувати титулів.

4. “Іноді ти переконуєш себе в тому, що любиш, обожнюєш цю людину, але одного разу він щось робить, і раптом … Твоє уявлення про нього руйнується і любов зникає”.
Як вдало Валеріо змалював стан людини, яка кохає: створення ідеального образу, несприйняття помилок та недоліків об’єкту симпатії, безпідставні надії. А особливо важко, коли все це руйнується… Ти наче сам будуєш собі сходи у прірву.
Також слова хлопця дають змогу зрозуміти, що іноді вчинки можуть стати невиправними помилками.

 5.”Я мусульманка, а не інопланетянин”
Мабуть, увага тут більше націлена не на саму причетність до певної релігії, а той факт, що люди не готові сприймати тих, хто відрізняється від них самих.  Це стосується й верств суспільства. У такій ситуації була й героїня серіалу–Надя. Але все ж таки дівчина змусила усіх мислити інакше–тверезо, без блиску й дорогих прикрас.

6.”Ми ненавидимо людей тільки тому, що бачимо в них те, що ненавидимо в собі.”
Гадаю, що ця проблема знайома багатьом. Це не дивно, адже легше побачити проблему в оточенні, ніж у собі. Але ми несвідомо видаємо те, що не подобається у собі.

Тетяна ПЕТРИШИНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія” 

переглядів: 70

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *