Якби я виграв мільйон

29.11.2021

Якби я виграв мільйон

Хто з нас не мріяв виграти в лотерею? Цілий мільйон! Це ж скільки усього можна купити на ці гроші, і ще залишиться на майбутнє. Років п’ять-шість тому я також купував лотерейні білети, і максимум, що я вигравав – 14 гривень. Смішна сума порівняно з мільйоном. Але лотерея на те й лотерея, що там не просто виграти, авжеж?

Щоб ви розуміли, наскільки складно виграти в лотереї, наведу одне цікаве порівняння. Шанс виграти в лотереї велику суму нижчий, ніж шанс дорогою в лотерейний кіоск. Так-так! Якщо ви затятий лотерейний «гравець», то ви можете в сумі витратити на білети більше грошей, аніж зможете виграти. Але я був малим і не міг відразу цього збагнути. Лише згодом я зрозумів, наскільки це важко – лотерейний мільйон.

Проте можна помріяти: а що, якщо тобі дуже пощастить, і ти виграєш заповітний мільйон? Як ти будеш його витрачати та куди? Зрозуміло, що якщо дати декільком людям по мільйону і дозволити їм витрачати його на що вони забажають, вони не прийдуть до одного результату. Хтось буде витрачати гроші з розумом, ретельно плануючи кожну свою витрату, а хтось просто буде «тринькати» їх на всякі розваги і не отримає майже ніякої користі.

Повертаємося до теми розповіді «Якби я виграв мільйон». У даному випадку я б спочатку задумався, що для мене найважливіше. Тому я перш за все витрачуся на те, щоб зробити моїх батьків здоровими. Гроші, хоч і є в сучасному світі мірилом мало не всього, проте зі здоров’ям не те що мільйон – мільярд не зрівняється. Деякі діти мріють захворіти, щоб не йти до школи, але, як на мене, краще вже навчання, аніж хвороба. Про те, наскільки бути здоровим добре, влучно висловився філософ Артур Шопенгауер: «Здоров’я настільки переважає над іншими людськими благами, що здоровий жебрак щасливіший за хворого короля». Дійсно, візьмемо навіть найзвичайнісіньку застуду. Всі ж хворіли? Вона легка, але дуже неприємна. Коли в мене застуда, я готовий віддати чи не всі гроші світу, щоб одужати. Що вже й казати про більш серйозні захворювання, особливо якщо вони хронічні. У моєї бабусі, наприклад, проблеми з ногами, а у мами – зі спиною, і у обох проблеми зі шлунком. Коли я чую їх розмови по телефону чи з знайомими, то приблизно п’ятдесят відсотків усієї розмови – про хвороби. Це сумно. Я хочу витратити стільки грошей, скільки необхідно, щоб вони не несли на собі важкий тягар хвороб. Якщо це можливо. А я впевнений, що це можливо, бо з тією швидкістю, з якою зараз розвивається сучасна медицина, можливо майже все.

Ще один важливий фактор для мене, на який я б витратився – нове житло. Так склалося, що зараз ми живемо у, м’яко кажучи, не надто досконалому будинку, тому я хочу купити мені з сім’єю нове, затишне житло, щоб і мало потрібні нам обладнання, і мені до школи було недалеко.

Деякі люди мріють про свій автомобіль. Мені ж цього не треба. Краще куплю велосипед. Він набагато дешевший, його можна легко переносити з собою, плюс ти тренуєш ноги і дихання при користуванні ним. Корисно, правда?

Також серед варіантів, куди витратити мільйон, є подорожі у різні місця. Я не люблю подорожувати, тому витрати на них будуть мізерні.

Після всіх цих витрат залишиться ще багато грошей. Їх я залишу собі та сім’ї та буду використовувати по мірі необхідності. Хтозна, можливо, через деякий час ці гроші дуже знадобляться, тому «фінансовий резерв» не завадить.

Отже, моє планування витрат мільйону я б назвав ідеальним, якби не одне велике «але». Як я згадував на початку, дуже важко виграти таку велику суму в лотерею. Але хто казав, що це неможливо?..

Назар МІЗЕРНИК,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 34

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *