Як стати відмінником: поради відмінниці з 8-річним досвідом

13.09.2021

Як стати відмінником: поради відмінниці з 8-річним досвідом

Існує стереотип про те , що всі відмінники це «заучки», «ботаніки» та «підлизи», але , насправді, це люди, які вміють «викручуватися» та знають що і як треба робити у потрібний момент. На відмінну від «хорошистів» , відмінники рідше лінуються та виконують усе домашнє завдання. Достатньо просто ставитися до навчання , як до можливості дізнатися про щось нове , збагатити багаж знань. Нові знання – це розвиток, а розвинена людина – успішна людина. МИ – відмінники уміємо вчитися , підготовлюватися та списувати ПРАВИЛЬНО.

Організація часу

Коли ви прийшли додому зі школи, складіть список уроків, з яких потрібно зробити домашнє завдання. Подивіться у щоденник та оберіть те , що слід вивчити на завтра , а що на післязавтра. Виконуйте завдання в порядку від найскладнішого до найлегшого. Так ви організуєте свій час після навчання в школі , також залишиться час для відпочинку та інших гуртків.

Робіть більшу частину домашніх завдань у вихідні. Звичайно, в ці дні хочеться розслабитися та взагалі забути про навчання, але я стараюся розвантажити будні дні , тому виконую всю роботу в неділю вранці. Також старайтеся виконувати д/з в той день , коли його задали , так ви ще будете пам’ятати розповідь вчителля , що значно полегшить роботу. Не відволікайтеся на телефон , ноутбук , комп’ютер , чи телевізор , краще зовсім вимкніть гаджети , щоб вам нічого не заважало.

Правила виконання домашнього завдання

Чергуйте роботу й відпочинок , коли робите д/з.  В школі ми маємо уроки та перерви , так має бути і вдома. 45 хвилин щось пишіть , читайте , вчіть , потім 15 хвилин відпочивайте і знову працюйте. Під час відпочинку перекусіть , поновіть сили. Це допомодже вам не так швидко втомлюватися , тільки не робіть відпочиннок на 3 години, відволікаючись у телефон.

«Писати-Читати-Слухати»

Це формула, користуючись якою ви будете якісніше запам’ятовувати новий матеріал. Люди по-різному запам’ятовують інформацію , хтось краще

сприймає на слух , хтось візуально , а хтось виписуює якісь нотатки і запам’ятовує «на дотик». Старайтеся спримати інформацію трьома способами: слухайте аудіокниги , читайте параграф підручника , виписуйте конспекти чи замітки. Формула допоможе вам закріпити матеріал, і ви точно нічого не забудете!

Правила вдалого та непомітного списування

Майже кожен учень тримає при собі декілька шпаргалок під час контрольних чи самостійних робіт, але не кожен уміє правильно їх використовувати. Важливо не привертати до себе увагу , не бути тим злодієм, на якому горить шапка. Старайтеся не оглядатися перед та після того , як підглянули у підказку. Не озирайтеся як сова на всі 270 градусів, бо стає зразу помітно , що ви хочете впевнитися, чи на вас ніхто не дивиться. Заховайте шпаргалку в рукав вашої кофти, чи обережно наступіть на шпаргалку взуттям. Шпаргалка – річ заманлива , але знання важливіші, тому зосередьтеся на вивченні матеріалу вдома, це знадобиться на підсумкових роботах , ДПА чи ЗНО, де шанс списати дорівнює нулю.

Енергія

Не голодайте в школі , беріть смачненьке , поповнюйте свій організм вітамінами включивши в раціон фрукти та овочі. Обов’язково пийте багато води,  щоб ваш організм , а особливо мозок міг активно функціонувати. Важливо висипатися , здоровий сон – основа енергійності та продуктивності дня. Старайтеся спати не менше ніж 7год на добу , адже організму потрібен відпочинок , до того ж  більшість інформації, отриманої вдень, обробляється саме під час сну. Слідкуйте за здоров’ям та почувайтеся чудово!

Вчіться, старайтеся , не лінуйтеся, але й не заганяйтеся! Відносьтеся до навчання простіше , не хвилюйтеся щодо оцінок , адже зазвичай вони не означають рівень ваших реальних знань. Дивіться іноземні мотиваційні відео на ютубі,  такі  як «Мій шкільний ранок» чи « Мій шкільний влог». Читайте мотиваційні книжки , на приклад , «НЕ НОЙ», «НИ СЫ», «НЕ ТУПИ».

 УДАЧІ!

Ангеліна РАЧКОВСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 95

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Глотова Анна-Аліна 13.09.2021 at 22:51 Відповіcти

    Як відмінниця з дев’ятирічним стажем скажу, що це повністю правда😊

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *