Як покращити якість свого життя: 10 порад

15.03.2019

Як покращити якість свого життя: 10 порад

У кожної людини буває такий період життя, що немає бажання щось робити та досягати своєї мети. У голові постійно думки про те, що з такої ситуації немає виходу і особа все пускає на самоплив. Як вибратися з такої ситуації та як бути більш всебічно розвинутим?

1. Придбайте собі щоденник. Ніщо так не організовує людину, як візуалізація своїх планів. Коли бачиш всі свої плани на день, тиждень, місяць, або навіть рік, легше працювати, бо розумієш, що тебе чекає. Є багато способів оформлення щоденника, обирайте який вам більше імпонує, або пробуйте все бо це ВАШ щоденник.

2. «Ні» багатозадачності. Робити кілька справ разом – насправді не продуктивно. Є тільки ілюзія продуктивності, ніякого результату в підсумку немає. Робіть всі справи почергово.

3. Використовуйте метод Pomodoro. Суть цього методу в тому, що ви концентруєтесь на одній справі протягом 25 хвилин, потім робите п’ятихвилинну перерву і знову працюєте 25 хвилин. Наш мозок та тіло встигає відпочити і в результаті ви не такі втомлені як завжди.

4. Кажете, що вам не вистачає часу на самоосвіту? Ви помиляєтесь. Давайте уявимо собі скільки хвилин або навіть годин ви проводите в черзі до лікаря або в метро? Багато, так? В цей час можна слухати подкасти – це зручний спосіб самоосвіти та відпочинку, це аудіо міні-програми які можна слухати будь-де. Хотіли більше дізнатися про українське бароко? Або біографію Бенджаміна Франкліна? То вперед, завантажуйте собі на телефон додаток «Подкасти» або «Castbox» і слухайте дискусії або монологи на цікаву вам тему.

5. Ніколи не забувайте про відпочинок. Якщо будете нехтувати цим правилом – швидко втомитесь та повернетесь до стану прокрастинації. Наше тіло та наш мозок ввімкне захисну реакцію і вами знову заволодіє небажання щось робити.

6. Ніяких соціальних мереж в робочий час. Інстаграм, Фейсбук, Твіттер – вороги продуктивності. Зі всіма мабуть таке було – вирішив перевірити чи не надіслав хто-небудь повідомлення і просидів так 2 години гортаючи стрічку з новинами.

7. Сон, правильне харчування, фізичні навантаження – запорука гарного настрою та активності. Намагайтеся засинати та прокидатися в один і той же час – тоді працювати буде легше. Правильне харчування це не більше овочів та фруктів, це повага до свого організму та розуміння того, що попадає нам в організм. Фізичні навантаження – це витримка і дисципліна, навіть просто година швидкої ходьби кожного дня підвищить рівень вашої особистої дисципліни. Виконуючи тільки цей пункт ви побачите великі зміни в вашому самопочутті.

8. Шукайте своє джерело мотивації. Мене мотивує на навчання естетичні фотографії та відеоролики студентів на YouTube які розповідають про те, яка в них була реакція коли вони поступили в престижний навчальний заклад.

9. В вашому щоденнику зробіть сторінку подяк і кожного дня записуйте те, за що вдячні цього дня. Таким чином ви навчитеся бачити у всьому позитивні сторони.

10. Тренуйте дисципліну. Є така проста вправа: протягом 20 днів,в один і той самий час ви повинні ламати сірник, якщо запізнились хоча б на хвилину – все спочатку.

Якщо ж ці поради не надихнули вас, розповім мій секрет того, як привести себе до тями. Цей метод придумав Ерік Бертран Ларссен – в минулому військовослужбовець, а тепер тренер-психолог. «Пекельний тиждень» насамперед був розроблений для військових, але автор адаптував ці випробовування для людей. Як ви вже зрозуміли, це тиждень котрий ви проживете «ідеально».

Правила такі: кожен день ви повинні вставати о 5 ранку, та лягати спати в 22:00, бути сконцентрованим весь тиждень на кожній справі, суворо слідувати плану, бути активним та енергійним, не використовувати соціальні мережі в робочий час та не дивитися телевізор взагалі, ніяких розмов, які не мають сенсу, з друзями у робочий час, фізичні навантаження та правильне харчування – кожен день.

Цей тиждень починається о 5 ранку в понеділок, а закінчується о 22:00 у неділю. У понеділок ти працюєш над своїми звичками: складаєш список звичок які вже в тебе є (і корисні, і погані) і протягом тижня намагайтеся викреслити погані звички із свого життя і закріпити корисні. Вівторок потрібно провести усвідомлено, концентруючись на кожній справі. В середу попрацювати над вмінням планувати свій час: згадати незавершені справи, розписати свої цілі по невеличким крокам. Четвер – найтяжчий день цього тижня – день поза зоною комфорту, він починається о 5 ранку четверга і закінчується о 5 ранку п’ятниці, в цей час ви повинні працювати на вашу мету і зрозуміти, що ви можете більше ніж очікуєте від себе. П’ятниця – час відпочинку – зробіть те, що ви давно хотіли зробити, сходіть у кіно, почитайте книгу, проведіть цей час з друзями. В суботу настає день щастя. Чому? Тому що в цей день ви повинні думати тільки про найкраще, а негативні думки блокувати. В неділю ви робите підсумки цього тижня – чого ви навчались та що зрозуміли. Більш детально про цей метод можливо дізнатися в Інтернеті.

Ось так, за допомогою таких простих методів ви можете кардинально змінити ваше життя та покращити його. Оберіть хоча б три методи та зробіть невеличкий експеримент: протягом тижня виконуйте ці пунктам і ви побачите результат. Якщо ж у вас є бажання повністю змінити своє життя, спробуйте прожити «пекельний тиждень» – результати будуть вражаючи. І пам’ятайте, все, що ви робите, ви повинні робити для себе, а не для когось іншого.

Валерія ПЛІГОВКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Мелітополь, Запорізька область

, , , переглядів: 404

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Ваш коментар * НАДИХАЄ НА ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *