Вступна кампанія: більше бюджетних місць!

11.07.2019

Вступна кампанія: більше бюджетних місць!

У старшокласників липень асоціюється не тільки з відпочинком. Липень – це початок вступної кампанії.

Кожен абітурієнт, який прагне досягти певної мети в житті та вступити в омріяний ВНЗ, переживає непідробні емоції. Більшість людей скажуть: “Не варто нервувати, головне – скласти ЗНО на високий бал, і місце у ВНЗ твоє”. Проте це далеко не так. Користуючись певними ресурсами, такими як ABITPOSHUK та ін., я звернула увагу, що у вищих навчальних закладах дуже мало бюджетних місць, а вартість навчання на контрактній основі майже непідсильна абітурієнту, чиї батьки отримують мінімальну заробітну плату.

То як чинити старшокласникам, якщо прагнення вчитися є, а коштів немає? Що робити учню, у якого середній бал ЗНО 187, але він (вона) не проходить на бюджет? А це реалії сучасного життя. Учні, які отримали високі бали, не можуть вступити на бюджет, адже бюджетних місць дуже мало. Але і це ще не все. Усвідомлюючи, що отримати безкоштовну освіту в Україні буває іноді неможливо, молоді та розумні люди, майбутнє нашої держави, роблять вибір на користь навчання за кордоном. Ця тенденція є особливо актуальною в областях, що знаходяться біля кордону. Навіщо абітурієнту платити 40-50 тисяч гривень, і це лише за навчання, якщо він має можливість отримати безкоштовну освіту за кордоном?

Ці реалії змушують мене, як майбутнього абітурієнта, серйозно задуматися та спершу, може, навіть і запанікувати. Я б хотіла бачити нашу Україну країною, яка розвивається у всіх галузях. А для цього нам потрібні справжні спеціалісти та патріоти, які потребують якісної та недорогої, а може навіть і безкоштовної освіти. Звісно, розвиток країни у всіх галузях – це поняття обширне, тож перше, що хотілося б реалізувати – це більша кількість бюджетних місць у ВНЗ та менша ціна навчання на контрактній основі.

Мирослава КИЩАК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Закарпатська область

Джерело фото: https://032online.com/news/14480-vstupna-kampanya-2019-zmni-v-perelku-konkursnih-predmetv.html

, , , , , , , , , , переглядів: 286

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *