Вивчення мов розширює горизонти

22.03.2022

Усе життя люди вчаться, хто малювати, читати, співати, хто вивчає нову мову, культуру та багато іншого. Хочу розкрити тему: “Як знання мов розширюють наші горизонти”.

На мою думку, завжди потрібно шукати цікаву інформацію про будь-що. Хочу поділитися  прикладом з власного життя. Я маю старшу сестру, її звати Іра. У кінці 2017 року вона дізналася, що в університеті є програма, завдяки якій можливо навчатися в іншій країні. Сестра одразу почала готувати усі документи, що були потрібні. Пощастило, що вона вже знала дуже гарно англійську мову. Наші батьки завжди за те, щоб  ми розвивались, особливо в іншій країні, це неймовірний досвід. І Іра полетіла навчатися в турецьке місто – Денізлі. Там отримала досвід навчання за турецькою програмою, нових друзів та стала більш самостійною.

Через рік, коли сестра вже була вдома, дізналась про навчання у Франції від університету. Це сподвигло вивчати її вже французьку мову та дізнатися про всі можливі варіанти, як потрапити на цю програму. Тепер в неї є: досвід навчання в різних країнах, знайомі з різних міст світу, 2 диплома про освіту (французький та український). На сьогоднішній день Іра працює архітектором у Марселі майже рік.

Отже, можу зробити кілька висновків.
По-перше, ніколи не можна здаватися та опускати руки. Не завжди все повинно вийти з першого разу. Однак, на помилках ми вчимося, щоб наступного разу все було ідеально. Є навіть приказка: «Перший млинець завжди глевкий».

По-друге, завжди потрібно розвиватися, вивчати щось нове для себе. Завдяки цьому навколишній світ для нас грає новими та яскравими фарбами, наше життя стає більш цікавим, знайомимося з новими людьми, які розмовляють іншими мовами і дізнаємося від  них про цікаві факти їхніх країн та багато іншого. Є навіть прислів’я: “ Наука кишені не прорве”.

Та, мабуть, останнє, найголовнішим у нашому житті є ризик. Саме завдяки йому ми робимо надзвичайні речі та це й непогано. Якби не було ризику, не було б й американських гірок, моя сестра не поїхала б в іншу країну навчатися та багато інших речей не сталось би, якби ми боялись та не ризикували.

Дарія БІБІКОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 57

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *