Кожного дня на нашій планеті стається багато природних катастроф. Деякі з них відбуваються через водну стихію, яка виходить за межі своєї «території». Підводний землетрус дає сильний поштовх хвилям, які накривають собою суходіл. Це явище називається цунамі. Воно призводить до руйнувань на островах, узбережжях, навіть на великих відстанях. Водяна хвиля зносить все на своєму шляху: дерева, машини, будинки. Вона завдає великі збитки людям, іноді, забираючи їхнє життя. Найжахливіше – це те, що від цієї стихії нема порятунку.
За останній час на планеті стало відбуватись ще більше водних катастроф. Це зумовлено глобальним потеплінням, адже льодовики тануть і рівень океану підвищується. Також, ядро Землі реагує на реакції, що відбуваються на Сонці, і це призводить до землетрусів як наземних, так і підводних.
Люди, що живуть на островах та узбережжях, знаходяться в зоні ризику. Вони не можуть застрахуватись від того, що хвиля «завітає в гості» в ту чи іншу мить. Проте, це не заважає їм відкривати нове, насолоджуватись життям та цінувати кожну його хвилину. Мабуть, ці люди більше цінують прожитий ними час, ніж ми. І тому ми, живучи в відносній безпеці, повинні пам’ятати про тих людей і завжди бути готовими прийти їм на допомогу.
Олександра ВОЛОШЕНЮК,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія!,
м.Мукачево, Закарпатська область