Соціальні мережі: користь і шкода

02.05.2018

Сьогодення вражає нас різновидом соціальних мереж. Facebook, Twitter, Tumblr, Instagram та інші завойовують час та увагу людей зі швидкістю світла. Проте чи є нормальним це «зависання»?

Пропоную розглянути, яку користь та шкоду вони несуть людству (джерело фото – Дзеркало Медіа).

Користь

1. Комунікації з людьми.

Соціальні мережі дають нам можливість знайомитись з людьми з інших міст і навіть країн. Це шанс знайти свою другу половинку чи однодумців в улюбленій справі.

2. Можливість слідкувати за чиїмось життям.

За допомогою Instagram Ви отримаєте нагоду побачити чим живе Ваш кумир, які заклади відвідує, з ким спілкується. Так, іноді ця легковажність наражає людей на небезпеку, але про неї трохи згодом.

3. Власний блог.

Що, як не соціальні мережі, найкраще допомагає людині самовиразитися? Підлітки обожнюють вести блоги та ділитися власними думками, а особливо – анонімно.

4. Саморозвиток.

Навіть у соцмережах можна дізнатися багато чого цікавого. Вивчити нову мову за допомогою тематичних постів, фільмів та музики? Не проблема! Почати писати вірші, прозові твори у літературних пабліках? Будь ласка! Соціальні мережі охоплюють майже усі сфери людських інтересів.

Шкода

1. Надмірне використання. Залежність.

Соцмережі забирають надто багато часу. Іноді ми навіть жертвуємо чимось важливим заради них. Все це призводить до залежності, яку, на жаль, вже доведеться лікувати у психолога.

2. Небезпека. Шахрайство.

Вищезгадана легковажність людей часто призводить до негативних наслідків. А особливо вона привертає увагу шахраїв, крадіїв і навіть убивць.

3. Невідсортований контент.

Варто зазначити, що вміст соцмереж майже не регулюється. Тобто тут вдосталь нецензурної лексики, депресивних постів, груп та контенту 18+. А це аж ніяк не сприяє розвитку людини.

4. Віртуальна реальність як сенс життя.

Люди починають замінювати реальний світ віртуальним. Вони не беруть участі у громадському житті, не бажають спілкуватися з друзями, рідними, знайомитися з новими людьми. Вони повністю ізолюються і живуть лише своїм уявним світом. Але як довго може це тривати? Така людина тільки деградує порівняно з іншими.

Отже, соціальні мережі – невід’ємна частина сучасного життя. В той самий час, не варто забувати яку небезпеку вони можуть принести, якщо зловживати їх використанням.

Тетяна КОКИНДА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернівці

Читайте також:

Як перевірити достовірність інформації з соцмереж: 19 запитань, які варто поставити насамперед

Інтернет-залежність сучасних підлітків: одинадцятикласник з Рівненщини розповів усю правду

10-річна дівчинка про свою поведінку в соцмережах: “Вигадую собі вік, місце проживання, клас”

, , , , , , , переглядів: 17 743

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Супер 12 балів дуже дякую

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *