Що дивує мене сьогодні

21.06.2018

Що дивує мене сьогодні

 

Нема на світі України,

Немає другого Дніпра…

Тарас Шевченко

«Мене дивує, що в дитинстві мене нічого не дивувало…», –– казала видатна українська поетеса Ліна Костенко. А й справді: малі діти, які не встигли побачити реальної картини життя, не знають, що добре, що погано, що в сучасному їм соціумі вважається нормою. Але всі вони колись дорослішають і складають свою власну думку про конкретні суспільні явища. Певні факти нас дивують, спонукають до роздумів, а далі — й до суттєвих змін.

Я ж тепер часто замислююсь над долею моєї Батьківщини –– України. Мене вкрай дивує ставлення до країни деяких її громадян. Просто засмучує. Навіть гнівить.

Із кожним днем все більше українців покидають рідну землю, від’їжджаючи за кордон. Покидають у вкрай скрутному становищі. Часто пробувають в іноземній державі все життя, зрештою й не ставши громадянином чужої країни. «Можливо, їхня біда полягала в тому, що відповідь треба було шукати в собі, а не в підручнику з географії», –– це неабияк влучні слова Кузьми Скрябіна із його вельми патріотичної пісні. Хіба не гидко позбавляти в майбутньому своїх дітей спадщини їхніх українських пращурів, відлучаючи назавжди від Батьківщини? Таким чином можна згубити цілу націю. Цього не можна допустити. Наші предки прославили український народ своєю волелюбністю. Що й казати! Наші браття козацького роду захищалися, боролися, боронили те, що їм належить, від ворожих рук, аби все це справедливо передати нащадкам, забезпечити безхмарне майбутнє. Саме нам, нашим дітям й онукам… Ми не маємо права звести їхні зусилля нанівець. Щоб змінити становище власної країни на краще, треба кожному починати з себе –– розвивати власну культурність, виховувати любов до людей і повагу до самого себе, діяти на благо оточуючим, шукати шлях подолання реальних загроз. На мою думку, коли справді можна щось вдіяти, то варто спробувати, а не тікати, керуючись негідним принципом «моя хата скраю, нічого не знаю».

Взагалі було б чудово, коли б українці додержувалися настанови Григорія Сковороди, видатного мислителя: «Коли не зможу нічим любій Вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимусь ніколи ні в чому не шкодити». Пам’ятаймо, що тільки нам, українцям, до снаги видобути нашій єдиній Україні щасливе майбутнє.

Ксенія КОЗИНЕЦЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Полтавська область

, , , , переглядів: 761

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *