Секрети ефективного навчання, або Як встигнути все і не зійти з глузду

20.09.2021

Секрети ефективного навчання, або Як встигнути все і не зійти з глузду

Ще у середніх класах я зіткнулася з проблемою: мені почало не вистачати часу. Сніданок, школа, обід, домашня робота, вечеря — і спати. І так щодня. А коли наставали вихідні, я думала, що нарешті відпочину, та де там! Вчителі завжди знаходили, чим нас зайняти, даючи на домашнє великі твори, презентації, реферати тощо. То що ж робити?

Відповідь на це запитання я шукала довго. Читала поради від інших школярів, старшокласників та тих, хто вже закінчив школу, гортала сторінки про техніки тайм-менеджменту, намагаючись розшукати щось, що підійде саме мені. І врешті-решт знайшла. Тож спішу поділитися своїм досвідом із вами, адже вам це точно стане в нагоді, навіть якщо часу на все вистачає.

Отже, ось кілька моїх порад.

Порада №1. Відпочиньте годинку перед виконанням домашньої роботи

Навіть якщо задали багато, мозку потрібно відпочити. Якщо ви відпочинете годину, повірте, нічого страшного не станеться — навпаки, виконання домашнього дасться вам легше і швидше.

Найкращим відпочинком буде прогулянка на свіжому повітрі. Ще можна послухати музику, почитати книгу, помалювати, зробити розминку або просто полежати у ліжку. Головне — не сидіти в телефоні. Від цього ви зовсім не станете почувати себе краще, от серйозно.

І не забувайте, що години-дві достатньо. Якщо ви раптом захопитеся відпочинком і згадаєте про домашнє завдання лише пізнього вечора, вийде… не дуже ефективно.

Порада №2. Коли робите уроки, відкладіть телефон

Ви, мабуть, зараз подумали — що за безглуздя, це ж і так всім відомо! І я легко можу одночасно і робити домашнє, і сидіти в телефоні!

Але я серйозно. Я прекрасно розумію, що вам хочеться відпочити після школи, відволіктися трохи. Та все ж без телефону ви впораєтесь набагато швидше і потім нормально відпочинете.

Є додатки, які допоможуть не відволікатися на телефон. Особливо рекомендую Forest і FLIP. Обидві програми працюють приблизно однаково — ти ставиш таймер на час, який збираєшся витратити на навчання, і після цього, якщо вийти з додатку, ти отримуєш покарання. Наприклад, у Forest є цифровий ліс, і кожен раз, коли тобі вдається не користуватися телефоном під час роботи, у ньому виростає дерево, а якщо не впораєшся, одне з дерев гине. Ще там є спокійна музика для навчання, але її за бажанням можна відключити.

Порада №3. Спробуйте техніку Помодоро

Ця техніка передбачає розподіл часу на “помідори”. Один “помідор” — це 25 хвилин роботи і 5 хвилин відпочинку. Потім спочатку, а через 4 повторення-“помідори” — перерва на 15 хвилин. І все знову.

Завдяки такому методу зосередитися на роботі буде легше, адже ви будете завжди знати, що відпочинок не за горами. Також варто починати з більш важливих та негайних справ.

Ще з цією технікою можна навчитись легше розподіляти час, наприклад: “Так, це завдання займе в мене пів помідора, а ось це — два, почну-но з другого”.

Аби скористатися технікою Помодоро, можна використовувати звичайний годинник або будильник, а можна встановити спеціальний додаток: просто вбийте в пошук “pomodoro” і оберіть той, що вам до смаку.

Порада №4. Про гуртки

Якщо якийсь гурток вам набрид, проте ви не можете змусити себе перестати його відвідувати, вам варто-таки зробити це. Гуртки забирають багато часу і енергії, тому ходити варто лише на ті, які подобаються вам.

Якщо гурток вам потрібен — наприклад, гурток з англійської мови або з математики — але він вам не подобається, все одно облиште його. Якщо вам не цікаво, навряд чи ви щось вивчите. Краще приділіть увагу школі.

Порада №5. Для перфекціоністів

Не витрачайте багато часу на другорядні предмети на кшталт малювання, трудового навчання тощо. Звісно, виконувати домашнє завдання потрібно, але не старайтесь. Це того не варте. Краще зробіть нашвидкуруч і натомість приділіть більше часу складним предметам. Ви одразу помітите, що часу стало більше.

Порада №6.  Для тих, хто просто хоче вижити

Якщо у вас зовсім немає часу і сил, вивчайте лише ті предмети, які знадобляться вам для вступу на бажаний факультет. Відмовтеся від рефератів і інших додаткових завдань. Замість цього можна краще вивчити матеріал, що точно стане в нагоді на ЗНО.

На цьому все. Бажаю вам легкого та цікавого навчання!

Анастасія КОВАЛЬЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 84

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *