Як підтримати Х Всеукраїнський конкурс “Я – журналіст!”

11.06.2019

Як підтримати Х Всеукраїнський конкурс “Я – журналіст!”

Цього року Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт “Я – журналіст!” буде ювілейним – десятим. Оголошуємо початок підготовки і просимо про підтримку потенційних меценатів. Нижче – читайте відверту розповідь про те, як влаштований конкурс і пояснення, як його підтримати.

Розпочавшись у 2009 року в Рівному як обласне, змагання з часом набуло всеукраїнських масштабів і нині є чи не найбільшим в Україні конкурсом для юних журналістів з індивідуальною участю. Так, у 2018 році учасниками конкурсу “Я – журналіст!” стали 850 учнів із усіх 24 областей України та Києва. Упродовж останніх років кожен третій учасник конкурсу – учень із Донецької та Луганської областей.

Засновник конкурсу “Я – журналіст!” Віталій Голубєв і володарка Гран-прі 2018 року, дев’ятикласниця з Лисичанська (Луганська область) Тетяна Удодова під час нагородження

Як проходить конкурс

Мета конкурсу – виявити і підтримати старшокласників, які цікавляться журналістикою, мають до неї здібності. Щоб ці учні повірили в себе, відчули стимул розвиватися далі, усвідомили, що їхня робота – потрібна дорослим, суспільству в цілому. І згодом частина з них стали професіоналами в галузі журналістики. (Так і є: серед перших переможців конкурсу нині є редактори ЗМІ, викладачі журфаків, кандидати наук, засновники власних онлайн-ресурсів). А вчителі, які працюють з цими дітьми, так само відчували підтримку та усвідомлення важливості своєї праці.

Конкурсні роботи учасників – це статті, фото і відео. Журі їх оцінює і обирає переможців та володарів заохочувальних призів у кожній номінації. Участь у конкурсі – безкоштовна.

Ще одна мета конкурсу – зміцнювати єдність України, не гаслами, а підтримкою обдарованих дітей з усіх регіонів, їх згуртуванням навколо спільних цінностей. “Не можу без хвилювання говорити про те, що дехто з наших конкурсантів з Донбасу саме завдяки конкурсу “Я – журналіст!” уперше отримав можливість побувати в столиці нашої держави”, – розповідає керівник конкурсу Віталій Голубєв. І додає ще один приклад: робота володарки Гран-прі минулорічного конкурсу Тетяни Удодової з Лисичанська на Луганщині була присвячена журналісту з Тернополя, який загинув на Донбасі, захищаючи Україну від проросійських сепаратистів… “Ось воно, не на словах, а на ділі – Схід і Захід разом”, – резюмує керівник конкурсу.

Робота Тетяни Удодової про Віктора Гурняка – “Янгол-охоронець з небес”

З цієї самою метою торік була встановлена спеціальна конкурсна номінація – за висвітлення життя вимушених переселенців.

Організатори конкурсу – Національний університет “Острозька академія”, Видавничий дім “ОГО” та Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації. Острозька академія допомагає формувати призовий фонд конкурсу, Видавничий дім “ОГО” надає платформу для публікації творів учасників – сайт “Я – журналіст!”, а Управління освіти і науки Рівненської ОДА сприяє з поширенням інформації про конкурс через департаменти, управління, відділи і заклади освіти. Бюджетного фінансування конкурс не отримував, не отримує і не планує залучати.

Засновник і керівник конкурсу – Віталій Голубєв, секретар Національної спілки журналістів України, викладач кафедри журналістики Національного університету “Острозька академія”, керівник Школи універсального журналіста, головний редактор Видавничого дому “ОГО”. Він є автором ідеї конкурсу; розробляє, вдосконалює та поширює Положення про конкурс; організовує прийом робіт учасників; залучає на волонтерській основі професіоналів у сфері журналістики до складу журі конкурсу й організовує його роботу; забезпечує проведення церемонії нагородження учасників та їхніх педагогів і публікацію робіт переможців та лауреатів; здійснює подальший зв’язок із конкурсантами та їхніми наставниками, в міру можливостей сприяє їм у подальшій діяльності.

Завдяки підтримці голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, нагородження переможців конкурсу починаючи з 2016 року щороку відбувається в урочистій обстановці у Національній спілці журналістів України. НСЖУ щороку вручає дипломи та подарунки окремим учасникам і їхнім вчителям у спеціальних номінаціях.

Цього року конкурс – ювілейний. Хочеться, щоб він став особливим, найкращим за всі ці роки. І мова не лише про кількість учасників, а і про незабутні емоції, які повинні отримати учні, їхні вчителі і батьки. Особливо – діти з прифронтових районів Донбасу, які приїдуть до Києва на нагородження, – розповідає засновник і керівник конкурсу Віталій Голубєв. – Саме тому хочу зазделегідь запросити до співпраці потенційних меценатів, усіх, хто може тими чи іншими ресурсами допомогти зробити його справжнім святом для обдарованих юних журналістів України.

Вчителі, батьки, обдаровані учні – для кожного організатори конкурсу прагнуть знайти тепле слово, а, за можливості, й відзначити

За лаштунками конкурсу

Зараз основну частину витрат на проведення конкурсу несе сім’я Голубєвих – Віталій та його дружина Юлія, блогерка, член Національної спілки журналістів України, авторка книги “Щоденник мами” і мама трьох донечок. Сім’я Голубєвих, її родичі і друзі (приміром, викладачка Острозької академії Вікторія Назарук) самостійно формує більшу частину призового фонду. “Ледь не цілий рік зносимо до хати блокноти, ручки, книжки – все, що привозимо з різних конференцій і презентацій і що потім можна подарувати дітям. А якщо в останній момент бачу, що у когось із учасників подарунковий пакет недостатньо вагомий – біжу до відомого кондитерського магазину на Хрещатику, 29 і купую цукерки в коробках, скільки вміщається до рук”, – із посмішкою пригадує організатор конкурсу.

Посмішка зникає, коли керівник конкурсу “Я – журналіст!” говорить про участь Міністерства освіти і науки України в проведенні конкурсу. Точніше, про її цілковиту відсутність:

-Ми прекрасно співпрацюємо з департаментами і управліннями освіти всіх областей України. А в Міністерстві залишились байдужими до нашого скромного прохання просто прийти і привітати від імені держави дітей, які з’їхались до Києва на нагородження з усієї України. Хоча я особисто розповідав міністерці Лілії Гриневич про цей унікальний конкурс, що проводиться на ентузіазмі, без копійки бюджетних коштів, запрошував на нагородження і надсилав офіційного листа, – розповідає Віталій Голубєв. – Лист близько місяця футболили від кабінету до кабінету, від першої особи міністерства до спеціалістки одного з відділів одного з підвідомчих інститутів. І в переддень нагородження повідомили: на захід… немає кому прийти. У відповідь на моє “Невже ви не хочете сказати дітям з Донбасу, що їхня праця потрібна державі Україна?” почув: “Вибачте, у нас завтра збори трудового колективу”. Після цього я вирішив більше не принижуватися перед байдужими чиновниками міністерства. У яких просив одне: просто проїхати кілька кілометрів з проспекту Перемоги до Хрещатика і привітати юних журналістів.

Віталій Голубєв не втрачає надії: можливо, зараз команда Міністерства оновиться і там стане менше бюрократії і байдужості. Але, як би там не було, основне сподівання у підтримці конкурсу “Я – журналіст!” – на звичайних українців-меценатів, які цілком у змозі без жодних принижень перед чиновниками спільними зусиллями зробити нагородження переможців конкурсу таким, щоб ще й утерти носа організаторам заходів, які фінансуються з державного бюджету!

Оголошується збір пожертв на підтримку конкурсу

Саме тому оргкомітет Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт “Я – журналіст!” звертається до політиків і громадських діячів, депутатів усіх рівнів, керівників бізнес-структур і підприємців, просто до небайдужих українців із закликом спільними зусиллями сформувати призовий фонд конкурсу. І подарувати обдарованим дітям відчуття того, що їхня праця – цінується, вона пошановується і потрібна Україні. Так само, як і робота вчителів, які вкладають власний час і енергію в підготовку юних журналістів.

Нагородження переможців транслюється в онлайні, тому будь-хто, хто підтримає “Я – журналіст!”, зможе на власні очі бачити, як була використана їхня допомога.

Низький уклін тим, хто навчає і виховує переможців конкурсу. Деяким дітям доводиться не лише переживати приємні муки творчості, а й мужньо долати недуги, аби сповна самореалізовуватись і йти до своїх мрій

Ви можете підтримати проведення конкурсу на свій вибір:

  • призами
  • грошовим внеском
  • послугами, що потрібні для проведення конкурсу.

Призи мають відповідати віковій категорії конкурсантів – це учні 8-11 класів. Тобто це може бути будь-що, що доречно було б дарувати хлопцям і дівчатам 13-17 років.

Кошти потрібні на оплату роботи 1-2 членів оргкомітету (їхня ділянка відповідальності – це тисячі листів і дзвінків: до закладів і відділів освіти, конкурсантів, батьків, педагогів тощо), закупівлю призів, виготовлення і друк дипломів, забезпечення фотозйомки, транспортні перевезення Рівне – Київ – Рівне і по Києву тощо.

Послуги – це те, що потрібно для проведення конкурсу і може бути благодійним внеском меценатів: приміром, фотозйомка, відеозйомка, поліграфія, транспортні перевезення, солодкий стіл. Приймаються різні пропозиції – наприклад, екскурсія Києвом або відвідання якогось закладу в столиці – для всіх бажаючих після завершення церемонії нагородження. Зазвичай на нагородження з’їжджається декілька десятків переможців, а також їхні батьки і вчителі, загальна кількість присутніх – 50-60 осіб.

– Ми мріємо залучити меценатів ще й для того, щоб розширити можливості нагородження конкурсантів, – пояснює Віталій Голубєв. – Зараз ресурсу вистачає лише на подарунки дітям. А хочеться дарувати щось, окрім грамот, і вчителям, які підготували лауреатів. А в ідеалі – і батькам, які виховали таких талановитих дітей. Адже так зворушливо дивитися, приміром, на хлопчика з обмеженими фізичними можливостями, якого привезла на нагородження бабуся. Чи на учня, який приїхав на нагородження разом із героєм свого твору – татом, учасником АТО, який є для дитини взірцем мужності.

Зараз до урочистої церемонії нагородження переможців конкурсу – рівно півроку. Захі відбудеться у середині грудня. Сам конкурс розпочнеться у перших числах вересня, з початком навчального року. А нині – саме час почати акумульовувативсі доступні ресурси для того, щоб ювілейний Х Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт “Я – журналіст!” пройшов на найвищому рівні.

Як підтримати конкурс?

Варіант 1: запропонувати призи, які можете надати, або послуги, якими могли б допомогти. Написати можна на електронну адресу керівника конкурсу Віталія Голубєва vg2001@ukr.net або на сторінку у Facebook: facebook.com/golubev2305

Варіант 2: добровільно пожертвувати посильну для Вас суму коштів. Реквізити для поповнення: картка ПриватБанку 4731 2191 1250 4935, Голубєв Віталій Юрійович.

Звіт про благодійну підтримку конкурсу буде оприлюднено на сайті “Я – журналіст!” упродовж 3 днів після проведення церемонії нагородження переможців, а інформація про меценатів оприлюднюватиметься упродовж конкурсу в міру залучення благодійників. Найактивніші благодійники будуть запрошені на нагородження у Києві й відзначені спеціальними подяками. Для виготовлення подяк благодійні ресурси не використовуватимуться.

Підтримуючи Всеукраїнський конкурс “Я – журналіст!”, ви підтримуєте майбутнє України!

, , , , , переглядів: 580

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *