Різні цінності

31.07.2018

Різні цінності

Ви хоча б раз у житті замислювалися над тим, як живуть у цьому світі люди з обмеженими здібностями? Ні, так ось замислитесь.

Жодна людина, яка бачить, не зрозуміє наскільки це страшно.

Людина може не бачити у двох випадках: вона вже народилася з дефектом зору, чи позбутися його після травмування.

А тепер замислитесь, ви народилися сліпим. Ви можливо ніколи не побачите обличчя своєї матері, колір її очей, її маленький милий носик, ніжні вуста та красиву усмішку, веснянки і ямочки на обличчі, довге, шовковисте волосся. Ніколи не побачите світанок і захід сонця, не побачите небо та землю, зорі та місяць. Ви не побачите цього світу.

Другий випадок: ви перестали бачити через травму. Півжиття ви бачили усе: рослини, тварин, птахів, людей, стихії природи, і в одну мить ви почали бачити темряву, яка буде з вами до кінця вашого життя. Ви більше не побачити яскравість світла, променів сонця, яскравість зірок у безмежному небі. Ви навіть не побачити ваших сліз. Вам залишиться лише згадувати ті часи, коли все було в ваших можливостях.

Жодна здорова людина не зрозуміє, наскільки це страшно.

Уявіть себе спортсменом. Ви були призером по бігу на олімпійських іграх. Біг це все ваше життя, ви відчуваєте свободу, коли біжите. Відчуваєте, як розсікаєте повітря своїм тілом і його прохолоду на своєму обличчі. І ось одного дня ви як завжди біжите по вулиці й раптом вас збиває машина. Все. Ви більше не можете бігати, вам насилу вдається ходити. Тепер ви можете забути про свою пристрасть, про це відчуття.

Уявили? Правильно, не можете, тому що вам дуже пощастило, ви здорові, ви бачите і це найголовніше.

Багато підлітків скаржаться на те, що батьки не купили їм новий телефон, а у його друзів останні моделі. А в наступному домі живе сім’я, намагається дожити до наступної зарплатні.

Ти їздиш по місту на дорогому автомобілі і розкидаєш гроші у різні сторони, а у той час у лікарні сидять батьки над ліжком своєї дитини і не знають де знайти гроші на лікування.

Твої друзі можуть дозволити купити собі усе, а ти повинен економити і плачеш, бо в тебе мало грошей, а навпроти твоєї квартири живуть хворі сусіди, які благають Бога не про гроші, а про здоров’я.

Люди скаржаться на те, що в них мало грошей і тому подібне, але насправді вони повинні дякувати за те, що вони здорові, у них є люблячи їх батьки, що вони кожного дня прокидаються, бачать сонце, йдуть до кухні і на столі лежить сніданок. Вони багаті ось цим.

Ніякі гроші не зроблять тебе багатим, бо твоє багатствоце твоє здорове і щасливе життя.

Анна КАПЛІНСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеса

, , , , , , переглядів: 510

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *