Подруга “підсіла” на попсу – тривожний дзвіночок?

31.07.2018

Поговоримо про роль музики у нашому житті.

Що для вас музика? Певна, дивлячись на це питання, ви почули в голові улюблену композицію. Музика завжди була рушійною силою, пісня завжди була дзеркалом душі співця…хоча зараз це поняття дещо спотворено. Про це та інше я і хочу сьогодні поговорити.

Музика оточує нас майже усюди. Ми прокидаємося від звуків будильника, засинаємо під колискову та живемо у ритмі музики у транспорті, магазинах, телевізорі та власному плей-листі. Навіть зараз, пишучи цю статтю, я слухаю в навушниках улюблену пісню. Та й кожному з нас хоч раз у житті пісня давала повштовх і заряджала натхненням.

Але якщо раніше співаки могли через музику донести свої почуття слухачам, то зараз більшість працює на публіку, випускаючи бездушний продукт. Мета цього продукту — лише завоювати прихильність суспільства і отримати якнайбільше переглядів на Ютубі. Крапка. Однакові біти, однакова тональність — все однакове. Виконавці, які раніше подобались, зараз не сприймаються…а навіщо? Є з тисячу таких самих.

Часто дорослі питають мене: «А про що тут співається?». Дійсно, про що може співатись у мелодійній французькій пісні, або у ритмічній німецькій реп-композиції? Ні про що. Ніякої історії, сюжету врешті-врешт. Зараз музика перетворилася в набір звуків, який не має жодної моралі і жодного сенсу. І це прикро. Залишається слухати старі пісні (з поганою якістю) або ті, яких не розумієш. Все ж таки, знати багато мов —не завжди плюс.

Я провела власне дослідження, які пісні є найбільш змістовними. Виявилося, що перше місце посів…рок. Здивовані? Я теж. Але й цьому феномену можна знайти пояснення. Мелодійні пісні концентруються здебільшого на коханні. У хітах зазвичай повторюється одне й те саме речення або декілька речень для кращого запам’ятовування слухачем. А рок-музиканти у різкій музиці розказують різку правду, демонструючи життєві сценарії — бо життя не складається лише з квітів і метеликів.

Отже, роль музики величезна, бо формує людей і суспільство. Якщо раніше було «скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти», то зараз це твердження цілком можна замінити на «скажи, що ти слухаєш, і я скажу, хто ти». Насправді, за допомогою музики про людину можна дізнатися дуже багато, перевірено на власному досвіді. Тому мій плей-лист заблокований для інших користувачів Інтернету і я його показую лише найближчим людям. Висновок: не дивіться на обкладинку, а намагайтеся знайти справжнє значення. Може, захоплення вашого сина важким роком —не погана звичка? А те, що ваша подруга «підсіла» на попсу — тривожний дзвіночок? Не бійтеся слухати близьких вам людей та їх музику: це ваш шанс зрозуміти їх краще.

Олександра ЗАВАЛЬНЮК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеса

Джерело фото: https://9cover.com/girl-with-headphones-manga-facebook-cover-9405

, , , , переглядів: 808

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *