Навіщо вивчати власну історію

08.08.2022

Навіщо вивчати власну історію

Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.

Олександр Довженко

Це питання хвилює багатьох і мене також. Хтось скаже: «Навіщо мені знати минуле своєї країни, якщо я живу зараз? Це марна трата часу». Я з цим не згодна.

По-перше, якщо ти знаєш свою історію, можна збагнути дуже багато речей . Я довго не могла взяти в тями, чому в українській літературі більшість творів є сумними та жорстокими. Коли заглибилась у минуле, мені стало все зрозуміло. Українці протягом усього свого існування боролися за право називатись окремою, самостійною нацією та мати власну державу.

По-друге, знаючи свою історію, ти не піддасися пропаганді. На мою думку, це особливо актуальна річ у сьогоденні. У зв’язку з нападом на Україну, росія вміло користується тим, що її населення зовсім не знає своєї історії. Також вони думають, що ми такі ж несвідомі, тому намагаються поширювати хибні факти про нашу країну. Та росіяни не врахували, що українці знають, як усе було, й саме через це їхні розповіді здаються нам дуже смішними. Ми не піддаємося їхньому впливу й чітко знаємо, за що боремося.  

Мені здається, що важливо знати власну історію, щоб просто бути обізнаними та підняти рівень розвитку українців. Я вважаю, що знання свого минулого дуже позитивно впливає на наш народ і зробить нашу націю освіченою, духовно багатою, згуртованою. Якщо ми будемо вивчати нашу історію, то зможемо дізнатися про те, наскільки незламними є українці, якими були та є наші воля і старання, щоб бути незалежними. Дуже багато людей пожертвували життям заради цього і я вважаю, що це повинні знати всі.

Історія циклічна. Багато подій відбувається кожні 100-200 років. Світові війни через одній й ті самі причини, кризи. Якщо всі люди будуть знати історію своєї країни, буде набагато менше різних жахливих подій. Свідоме ставлення та вивчення усіх причин, передумов та наслідків війн, криз, голоду тощо, допоможе в майбутньому не тільки побачити їхні ознаки, коли вже пізно, а й запобігти зовсім.

Діана ТИМОШЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 76

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *