Навіщо вивчати іноземні мови та як робити це із задоволенням

18.10.2021

Навіщо вивчати іноземні мови та як робити це із задоволенням

Більшості з нас доводилося чути від інших людей, що без володіння іноземними мовами, а тим більше англійською, не буде ніяких перспектив у житті. Без цих знань ледь знайдеш добре оплачувану роботу, буде складно подорожувати і розуміти інших людей.

Але чому це так? Чому неможливо обійтися лише знанням рідної мови і при цьому бути успішним? Навіщо взагалі вивчати іноземні мови? На це є декілька причин.

  1. Знання мов – це можливості. Зазвичай говорять, що гроші – це можливості. Але на мою думку, знання мов також відкриває багато дверей у нашому житті. Роботодавець скоріше за все надасть перевагу працівнику, який, окрім професійних навичок, володіє декількома іноземними мовами. Особливо це стосується тих, хто цікавиться філологією, дипломатією і хоче працювати у сфері комунікаційних технологій.

 У людини, яка знає бодай одну мову міжнародного спілкування, з’являється можливість подорожувати до більшості країн світу, розуміти іноземців без перекладача або навіть отримати якісну освіту за кордоном. Крім того, поліглоти зазвичай є цікавими та приємними співрозмовниками. Знання мов надає людині почуття впевненості у спілкуванні. Володіючи англійською, можна зрозуміти значення улюблених пісень на слух, а також знайти друзів з іншомовних країн у соціальних мережах. Велика частина ресурсів в Інтернеті написана англійською мовою, тож тому, хто зрозуміє значення тексту, відкриється набагато більше цікавої інформації, достовірних даних, результатів досліджень тощо.

2.Вивчення мов розширює кругозір. «Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина» – так вважав німецький поет, письменник-драматург і мислитель Йоганн Вольфганг фон Гете. Це дійсно правда, адже, вивчаючи мови, ти пізнаєш культурні традиції, звичаї народів-носіїв різних мов світу. Ти розумієш сучасний сленг та з яких слів чи фраз він утворюється. Йдеш у ногу зі світовим прогресом, слідкуєш за розвитком та змінами мови. Можеш дивитися зарубіжне кіно або серіали та дізнаватися найважливіші новини раніше за тих, хто чекає на офіційний переклад. Починаєш виводити закономірності у схожих за звучанням мовах і, звичайно, можеш влучно використати цитату зарубіжного письменника мовою оригіналу чи вставити гостре слівце з іншої мови.

3.Вивчай іноземні мови – руйнуй кордони. Разом із мовами людині відкривається навколишній світ. Багато знайомств, позитивних емоцій, нових відкритих для себе місць дає знання іноземних мов. Подорожувати також набагато простіше та приємніше, якщо ти вже можеш спілкуватися мовою країни, до якої прямуєш. Не потрібно щохвилини користуватися Google Перекладачем та намагатися пояснити що тобі потрібно мовою жестів. У більшості країн володіння англійською буде достатньо для того, щоб впевнено почуватися і гарно проводити час без зайвого нервування. Але знання, наприклад, іспанської, німецької чи італійської також стане у нагоді. Тож чим більше мов знаєш – тим у більшому числі країн будеш почуватися як вдома.

  1. Вивчати іноземні мови – цікаво! Так, іноді здається, що немає нічого більш нудного, ніж, наприклад, сидіти цілу годину за вивченням англійської на уроці в школі чи на онлайн-зустрічі з репетитором. Скоріше за все так подумає той, хто вчить мову неправильно. Тобто непродуктивно і без задоволення. Справді, вчити правила граматики буває складно і нецікаво. А хто сказав, що тільки так можна почати говорити англійською? Мова вивчається набагато швидше та ефективніше під час слухання живої розмови, запам’ятовування нових слів, фраз та відтворювання. Найкраще поєднувати ці види діяльності із тим, що цікаво особисто вам і може захопити вас на деякий час. Наприклад, можна слухати пісні та інтерв’ю англійською мовою, а потім перевіряти значення незнайомих слів у словнику та запам’ятовувати переклад. А також дивитися кіно і серіали в оригіналі (спочатку із субтитрами, а потім – без). Можна у налаштуваннях смартфону обрати ту мову інтерфейсу, яку ви хочете вивчити. Тоді запам’ятати переклад назв програм, різних функцій та слів, що зустрічаються у вашому телефоні, буде значно простіше.

Найголовніше – говорити, думати англійською. Можна почати з побудування речень подумки. Потім – повторювати репліки за героями, підспівувати улюбленому виконавцю. Ще краще, якщо у вас є людина, з якою можна поговорити англійською мовою. «Practice makes perfect» або «Щоб навчитися плавати, потрібно плавати». Я знаю це з власного досвіду. Приємне відчуття, коли ловиш себе на думці «тільки що мої думки були англійською мовою?».

Крім того, з кожною вивченою мовою оволодіння наступною дається значно легше. Так відбувається через те, що під час вивчення мови, слухання, писання, говоріння у людини працює ліва півкуля головного мозку. У ній знаходяться обидва центри мови, Брока і Верніке. Ліва півкуля забезпечує мовні здібності, аналіз та логічне мислення. Тож із кожною вивченою мовою мозок набуває гнучкості, починає застосовувати закономірності у різних мовах, схожі правила, а також з’являється «почуття мови». Ця людська здатність ще недостатньо досліджена вченими, але багато хто з нас уже цією навичкою володіє. Деякі люди вміють грамотно писати завдяки інтуїції. Тобто коли їм потрібно записати речення, вони не згадують одразу правило з підручника. Немає необхідності, адже мозок сам уже підказує їм правильний варіант написання слова чи де поставити розділовий знак.

Вивчати іноземні мови особливо важливо у сучасному світі. Зі знанням мов людині відкривається велика кількість перспектив. Вивчення мов розширює кругозір та збагачує інтелектуальні здібності людини. Але важливим є те, що ці знання не будуть припадати пилюкою десь на полицях пам’яті. Вони знадобляться протягом усього життя.

Тож вивчаймо мови, щоб бути освіченими та комунікабельними людьми, відтак отримаємо задоволення від спілкування і від життя!

Меланія ФЕДІЙ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 41

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *