Література для підлітків, або Що читати, коли взагалі не хочеш читати?

19.04.2019

Багатьом із підлітків знайома така проблема: немає бажання читати, а розвиватися бажання є. Сьогодні я розповім вам про 5 книг, обов’язкових для прочитання кожному підлітку.
1. Пауло Коельйо «Алхімік». Мабуть усі з вас чули ім’я цього письменника, але чи читали ви його книжки? Раджу прочитати «Алхіміка», бо він навчить вас жити, цінувати кожну мить і не опускати руки. Книга невелика, але досвід, знання та круті цитати будуть на кожній сторінці. Рекомендую читати українською мовою.

2. Ренсом Ріґґз «Дім дивних дітей». Серія книг яка стала справжнім бестселером. Усі про неї чули та, мабуть бачили фільм, але вам потрібно обов’язково прочитати хоча б першу книгу. Світ дивних дітей, контури, імбрини, старі дивні фотографії – це все супроводжуватиме вас протягом всього твору. Так, в книзі є й цікаві фотографії яких ціла купа, насолода читати й поринати у дивні почуття. Ця книга нікого не залишить байдужим.

3. Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я». Несподівано, так? Зі шкільної програми всі знають цю повість як щось нудне. А чи намагались ви подивитись на неї з іншого боку і просто почитати цей твір у вільний час? Якщо ні – потрібно це виправити. Світ української культури, вишиванки, сім’я, батько і син, невістка і мати – про все це ви можете прочитати в цій книжці. Твір читається легко, в ньому багато жартів та співуча українська мова.

4. Андрій Кокотюха «Легенда про Безголового». Полюбляєш детективи? Тоді ця книга саме для тебе. Детектив з містикою та історією написаний простою мовою – справжня насолода. Невеликий обсяг, чітка послідовність подій доповнюють цей твір.

5. Лоран Гунель «Бог завжди подорожує інкогніто». Історія котра не залишить осторонь кожного. Що робити, якщо життя пішло шкереберть і настала чорна смуга? Як вибратися з будь-якої ситуації? На ці питання відповість книга. Це художній твір, але з дуже великим обсягом знань та способів вивести себе із зони комфорту. Вона навчить вас казати «Ні», доведе вам, що гроші – не головна мета життя, розповість вам класні психологічні прийоми, які потрібно використовувати у спілкуванні.

6. Маркус Зузах «Крадійка книжок». Як себе вести під час війни у фашистській Німеччині, коли в тебе в підвалі живе єврей? Як це: у юному віці мати велику таємницю, розуміючи, що життя людини залежить від твоїх слів? Цей тягар впав на плечі головної героїні – Лізель. В творі показаний весь період дорослішання Лізель, її переживання та страждання, прагнення навчитись елементарних речей: читанню та письму та її любов до книг. Про все це нам розповідає оповідач цієї історії – пан Смерть.

Щоб знайти «свою книгу», потрібно прочитати сотні книжок і хто знає: можливо саме «ваша книга» є в цьому топі. Читайте книги, щоб розвивати своє мовлення, бо мова – це «обличчя» нашого розуму.

Валерія ПЛІГОВКА,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,
м.Мелітополь, Запорізька область

переглядів: 284

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *