Країна починається з тебе

12.07.2019

Країна починається з тебе

Колись цю загальновідому фразу озвучив Вячеслав Чорновіл, який був переконаний, що доля України саме в твоїх руках, і саме ти є творцем нової української історії.
На мою думку, сьогодні ці слова є надзвичайно доречними. Адже кому, як не тобі, будувати сильну та процвітаючу українську державу. Ти можеш заперечити: «Для чого? Хіба це не входить до обовязків Президента, Премєр-міністра чи народних депутатів?» Я згідна, що критикувати всіх навколо набагато легше, ніж взяти справу в свої руки і зробити щось справді потрібне. Та врешті-решт зрозумій, що «ніхто тобі нічого не винен». Ніхто: ні Європа, ні Америка, ні влада, ні твої батьки – не винні в тому, що ти живеш не так, як тобі хотілося б. Проблема всередині тебе. Перестань себе «гризти» і згадай слова пісні Кузьми Скрябіна: «Не стидайся – то твоя земля, не стидайся – то Україна, добре там є, де нас нема, стань для батька нормальним сином». Почни пишатися своєю національною ідентичністю, милозвучною українською мовою, древньою культурою, звичаями та традиціями предків. Дбай не лише про себе. Допоможи бідним, хворим, немічним, тим, хто охороняє кордони нашої з тобою держави. Не забудь про тих, хто віддав своє життя за мирне небо над твоєю головою. І згодом ти усвідомиш, що, дбаючи про благополуччя людей, які тебе оточують, ти робиш перший крок до світлого майбутнього українського народу.

Не чекай змін! Повір у власні сили, наполегливо працюй, і тебе підтримає вся країна.

Історію нашої держави дуже часто творить молодь. Варто згадати героїв Крут, воїнів УПА, молодих хлопців і дівчат, які мріяли про сильну і незалежну українську державу.

Яскравими прикладами обєднання українців заради спільної мети можуть слугувати Помаранчева Революція та Революція Гідності.

Тоді, у грудні 2004 р., прихильники Віктора Ющенка вийшли на протест через масові фальсифікації виборів Президента України, що призвели до обрання Віктора Януковича главою держави. В результаті протестів було здійснено повторне голосування і Президентом України став Віктор Ющенко.

А у листопаді 2013 р. студенти вийшли на протест через відмову Президента підписати угоду про Асоціацію з Європейським Союзом. Їхнє гасло «Україна – це Європа» торкнулось сердець багатьох українців. А побиття студентів вночі 30 листопада стало переломним моментом мирного мітингу, який опісля отримав назву «Євромайдан» або «Революція Гідності». Кількість людей, які приходили на головну площу Києва, збільшувалась щохвилини. Підтримати студентів приходили представники усіх поколінь, яких не на жарт обурило свавілля тогочасної влади.

Тоді, у 2013, українцям було дуже важко, але їм все-таки вдалося довести, що Україна – це не Малоросія, а самостійна європейська держава.

Вищезгадане свідчить про те, що свідома молодь є рушійною силою! І саме вона здатна зробити нашу державу могутньою, економічно розвиненою та процвітаючою.

Надія ШИМКІВ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Львів

переглядів: 225

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *