Книга друкована і книга електронна: за і проти

13.05.2019

Як багато книги означають для людей! Це розумовий розвиток, набуття нових знань, можливість опинитися там, де бажаєш бути. Книги – це скарбниця людства, яка з кожним днем лише набуває більшої популярності.

Все розвивається, ніщо не стоїть на місці: технології удосконалюються, з’являється більше можливостей. Інновації стосуються всього, і книг в тому числі. Хіба раніше ми могли подумати, що замість кількох друкованих книг буде одна електронна?

Згадаймо, як з дитинства нас привчали читати, як вдома у нас накопичувалися десятки книг і ми створювали власні бібліотеки. Хіба тоді можна було уявити, що через кілька років винайдуть такий пристрій, який буде вміщувати всю нашу бібліотеку?

Електронна книга має багато переваг. Це і компактність, і доступна ціна, і можливість читати що завгодно, і змога швидко знаходити ті сторінки, які вам потрібні.

Можна завантажити сотні книг в маленький пристрій і читати те, що заманеться. Також вага електронної книги значно менша за одну частину «Війна і мир» наприклад. Тож це гарний варіант для книголюбів під час подорожей. Ну і звісно, не так легко зіпсувати електронну книгу. Нею можна користуватися де завгодно, навіть у басейні, і можна не хвилюватися за те, що вона не буде працювати.

Та скільки би переваг не мали рідери, друковані не можливо замінити екраном, що блимає. Люди отримують неймовірні враження від тримання книг в руках, від їхнього запаху, від гортання. І жодна електронна версія не передасть цих відчуттів. Читання – справжня магія.

Не зважаючи на всі новітні технології, друкована книга залишається незмінним помічником. Вчені проводять багато досліджень щодо того, чи справді електронна книга краще друкованої. На сьогодні результати показують, що при поглинанні інформації з паперу людина краще засвоює матеріал, запам’ятовує його. І якими б не були темпи розвитку технології, поки що замінити добру стару друковану книгу не здатна жодна електронна.

Звичайно, колись рідери займуть провідне місце і набудуть значної популярності серед людей, та вони ніколи не витіснять паперові книги.

Насолоджуйтеся читанням і неважливо: яким форматом книги ви будете користуватися!

Аліна БАРАНЕЦЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Конотоп, Сумська область

переглядів: 245

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *