Книга друкована чи електронна книга: за і проти

29.04.2018

Читання книг є не лише улюбленим заняттям, а й частиною буття для багатьох людей. Дехто не уявляє своїх буднів без книги. Хтось не вважає свій день прожитим повноцінно і з користю, якщо не прочитав хоч би одну сторінку. Є люди, які відчувають потребу у читанні, як у їжі чи питті.

Сучасні технології допомагають задовольняти її на будь-якому місці й у будь-який час. Це є однією з причин того, чому все більше і більше читачів різного віку надають перевагу електронним книгам. Вони виручили тих людей, які люблять читати, але не мають часу чи  можливості для читання друкованих книг. Адже, щоб прочитати уривок навіть з найменш відомої, достатньо взяти у руки смартфон чи якийсь інший гаджет, під’єднатися до мережі і знайти потрібний текст. Нема необхідності відвідувати бібліотеку, що теж займає певний час. На літературних сайтах можна знайти видання, які не завжди зустрінеш у книгарнях через їхній малий тираж. Якщо не знаєш, яку саме книгу обрати, можна ознайомитися з переліком нових, цікавих, найбільш популярних у читачів. І не потрібно для цього годинами просиджувати у бібліотеках, шукаючи те, що вам припаде до душі. До того ж, спеціальні програми – рідери дають можливість читати книгу в будь-якому форматі, вибираючи найзручніший шрифт, його колір та розмір, яскравість, залишати закладку тощо. Також не потрібно носити із собою зайвий вантаж, адже на наших електронних пристроях можуть зберігатися книги з великою кількістю сторінок.

Проте, обговорюючи всі «за» електронних видань, не можна забути і про їхні недоліки. Чому хтось надає перевагу друкованим книгам? Для таких людей достатньо цікавої книжки у руках, щоб створити затишну атмосферу навколо себе, відчути задоволення. Перегортаючи сторінки, можна поринути у захоплюючий світ героїв, разом із ними переживати події найдавніших часів. Мабуть, електронний пристрій не дозволяє забути те, на якому місці і в якому столітті ти знаходишся, тому що нагадує сучасність. А ось коли читаєш друковану книгу, часто не помічаєш її у руках, бо живеш життям персонажів твору, а інколи й сам вважаєш себе героєм, очевидцем подій, змальованих у розповіді.

Ще одним аргументом «проти» є те, що електронні книги в окремих випадках можуть негативно впливати на здоров’я та самопочуття читача. Деякі користувачі електронних бібліотек скаржаться на те, що погано запам’ятовують  події, імена героїв книги тощо, якщо читають її в електронному вигляді.

Отже, все-таки варто читати друковані книги, адже вони завжди залишатимуться актуальними, читання приноситиме задоволення. А електронні використовуйте лише за необхідності!

Богдана ФРАНЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Волинська область

Читайте також:

Книга друкована чи електронна: за і проти

Джерело фото: https://mir24.tv/news/16282096/v-moskve-nazvali-obladatelya-premii-bolshaya-kniga

, , , , , , переглядів: 518

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *