Гуморист із поліського села

23.05.2011

Гуморист із поліського села

Прекрасний світ, і все в ньому прекрасне: і природа, і люди. І от про одну таку прекрасну людину я хочу розповісти, це – Василь Григорович Титечко.
У кожного є своя “вербова колиска” – та земля, на якій народився, яка владно увійшла в долю. Такою землею для Василя Григоровича Титечка є рідне Полісся, с. Мале Вербче Сарненського району, Рівненської області, в якому народився 6 листопада 1982 року.

У 1998 році закінчив місцеву дев’ятирічку. Із 1998 по 2000 рік навчався в сусідньому селі Корост. У 2000 році, після закінчення Коростської загальноосвітньої школи, продовжив навчання у Рівненському державному гуманітарному університеті на факультеті української філології. У 2005 році закінчив повний курс згаданого університету за спеціальністю “Українська мова, українська література, зарубіжна література та історія”. З вересня 2003 року по травень 2010 року працював учителем української мови та літератури у Коростській ЗОШ І-ІІІ ст. Сарненського р-ну, а з вересня 2010 року працює у даній школі вчителем фізичного виховання і заочно навчається у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. Степана Дем’янчука на факультеті “Здоров’я та фізична реабілітація”.

Василь Титечко є членом багатьох літературних об’єднань. Писати почав з тринадцятирічного віку. Перші свої гумористичні твори опублікував у 1998 році в районній газеті “Сарненські новини”. З того часу систематично друкується у багатьох обласних і всеукраїнських виданнях, зокрема у “Вільному слові”, “Провінційці”, “Рівненській газеті”, “Рівне ракурс”, “Ого”, “Вісті Рівненщини”, “Порадниці”, “Залізничнику”, “Веселих вістях”, “Сільських вістях”, “Перці”, “Пізнайку”, “Малятку”, “Дніпрі” та багатьох інших.

У 2008 та 2009 рр. виборов двічі підряд перші місця у всеукраїнському конкурсі “Народний гумор”, які проводила львівська газета “Життя”.

Член Національної спілки журналістів України.

Діапазони творчості Василя Титечка багатогранні: письменник-гуморист отримав благословення від незабутнього Леоніда Куліша-Зіньківа, талант його формувався на правічній батьківській землі; проявив себе як талановитий поет-гуморист, дитячий письменник, талановитий публіцист, майстер влучних афоризмів – “титечконізмів”.

Творам Василя Титечка притаманні глибоке знання сучасного життя, відданість кращим традиціям української гумористики, вміння оригінально осмислити ту чи іншу подію, цікаво подати її читачеві. Більшість творів відзначаються дотепністю і винахідливістю сюжету, доброю технікою вірша, добірною народною мовою.

Як би там не було, а тільки сатирик-гуморист у всі часи ще піддавав і піддає осміянню різні суспільні вади. У своїх творах він порушує теми виховання, призначення людини в суспільному житті тощо. Автор багато своїх творів присвячує морально-етичним та інтимним проблемам, нещадно таврує людські вади, такі як: егоїзм, брехня, підлабузництво, лицемірство, тупість, пияцтво, злодійство, нахабність, зрадництво, зазнайство, людиноненависництво…

Твори у Титечка написані розлогою розповіддю, соковитою мовою, використано епітети та порівняння – все це допомагає авторові яскраво зобразити картини побуту.

Постаючи на ґрунті народного життя, творчість Василя Титечка розвивається і здобуває снагу в напрямках сучасності. Його слово, сповнене пафосу викриття і осуду, навчає пильності в ставленні до всіляких негараздів і вад на виробництві чи в побуті, загострює почуття непримиренності до всього негідного, потворного в житті.

Окремими виданнями вийшли книги:
2003 р. – перша збірка гуморесок «Жарт за жартом»;
2004 р. – збірка для дітей «Під дощем вмивався котик»;
2005 р. – збірка нарисів «Провінційні історії. Книга перша»;
2007 р. – «Цирк у нашому селі» (гуморески);
2008 р. – «Плакав гірко крокодил» (дитячі вірші);
2008 р. – «Провінційні історії. Книга друга» (нариси);
2009 р. – «Бегемоти вчили ноти» (дитячі вірші);
2010 р. – “Запитання через тин” (гуморески та афоризми).

Ви побачили, який талановитий наш земляк, гуморист Василь Титечко, до того ж досить знаний і популярний на Рівненщині, і за її межами. Та тому, хто досі з ним не знайомий, я бажаю зустріти його десь на вулиці, і просто поговорити. Ви зрозумієте, наскільки це дружелюбна і цікава людина, і який хороший співрозмовник. Він гордість нашого села. Його збірки, є у кожного в хаті, він частенько вітає односельчан у місцевому Будинку культури своїми новими творами. Також його гуморески лунають із вуст молодих читців нашої школи (особливо від учня 7 – Б класу Комара Івана).

Творчість Василя Титечка розвинена всебічно, але таких творчих і цікавих людей у нашому рідному селі є дуже багато. І мені залишається лише запросити вас до нас у Корост, де, я впевнена, ви зустрінете багато цікавих і хороший людей, і, зокрема, Василя Григоровича Титечка.

Марина СОРОКА

переглядів: 2 662

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *