Горішні Плавні — оселя щастя на березі Дніпра

31.08.2018

Моє рідне місто, Горішні Плавні, притулилося на березі Дніпра. Це молоде містечко, хоч і зовсім маленьке поряд із давніми визначними містами України, багате на щасливих, привітних, життєрадісних мешканців. Адже ми, його жителі, точно знаємо — наш незрівнянний край процвітає.

Постало місто завдяки виявленню в пісках Дніпровського Лівобережжя багатого залізорудного родовища. Саме тому історія та сучасне життя Горішніх Плавнів тісно пов’язані з існуванням Полтавського гірничо збагачувального комбінату — грандіозного об’єкта чорної металургії країни. Все це має свій відбиток у нашій символіці: жовте коло — розпечений окаток (саме те, що добувають і створюють працьовиті містяни), червоний трикутник — символ заліза. Тут особливо розмаїто святкуємо День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

Отже, для горішньоплавнян День металурга — це звичайно і змагання на човнах у затоці Барбара, і товариські футбольні матчі, і колоритний ярмарок народного мистецтва, і кілька пишних концертів.

Гості міста, зокрема мої немісцеві родичі, щоразу захоплюються охайністю вулиць і тим, що в нас, як ніде, багато зелених насаджень, а кожна квіткова клумба більше схожа на витвір мистецтва. Справжньою окрасою Горішніх Плавнів є паркове озеро, над яким височіє СвятоМиколаївський собор. Цей мальовничий куточок відбився у моїй пам’яті як просто незабутній пейзаж! Парк — затишне місце для відпочинку всією родиною, де діти залюбки весело проводять дозвілля, а озеро є домівкою для граціозних лебедів.

Щороку в спекотну літню пору містяни зазвичай радо очікують на виняткову атмосферу свята, яку приносить їм «Калинове літо на Дніпрі». Це міжнародний фестиваль фольклору, коли місто має змогу гостинно зустріти обдарованих, творчих людей з різних куточків світу й краще пізнати культуру та народне мистецтво країн-учасниць. І кожен упродовж цих кількох днів встигає з користю провести час у невимушеній дружній обстановці.

Горішні Плавні пишаються самобутніми талантами. Адже наші численні спортсмени регулярно посідають переможні місця в змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівнів, а творчі колективи здобувають почесні нагороди. Завдяки цьому енергійна молодь має все, аби присвятити частинку себе музиці, танцю, співу, спорту, будь-якій творчості на кожен смак.

Для мене Горішні Плавні — сучасне місто, затишний куточок, що нагадує безжурні миті дитинства.

Ксенія КОЗИНЕЦЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Горішні Плавні, Полтавська область

Джерело фото: https://poltava.to/news/38788/

, , переглядів: 1 382

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *