«FLEX»: програма для навчання, або Виховання самостійності

27.09.2021

«FLEX»: програма для навчання, або Виховання самостійності

Багато хто чув про таку програму обміну студентів як «FLEX». Зараз я проходжу реєстрацію на неї, тож можу дещо розповісти про те, як усе відбувається.

Насправді я хотіла спробувати взяти в ній участь ще торік, але, на жаль, не підходила за віком. Тож, в мене є лише один шанс і я постараюсь не змарнувати його. Мені пощастило, адже моя родина підтримує мене в цій ідеї й допомагає з оформленням документів. Чесно кажучи, я не розумію деяких моїх друзів, які навіть не намагаються пройти ці доволі легкі тести, знаходячи відмовки по типу: «Я й так знаю, що в мене нічого не вийде», «Та це неправда, туди ніхто не їздив», «Жити цілий рік в іншій країні?! Це ж жахливо!» Також, для мене дивна думка їх батьків, що вважають, що це небезпечно, і навіть вступ до ВНЗ в іншому місті – це погана ідея. Але, звичайно, у кожного свої уявлення і я не хочу нав’язувати нікому свої.

Перш за все, варто розуміти, що хоча й необхідно знати англійську хоча б на рівні B1-B2, але програма спрямована на вивчення мови. Набагато важливіше бути морально й психологічно готовим до довготривалої подорожі. До речі, я помітила, що твори з англійської мови цікавляться нашим життям набагато більше, ніж багато наших друзів, і допомагають соціалізуватися і зрозуміти себе краще, ніж шкільний психолог, що дає один-два тести на рік. Для прикладу можна взяти теми для есе з «FLEX»: «Які ваші якості допоможуть вам пристосуватися в Америці?», «Як ви приймаєте важливі рішення?», «Як ви вирішуєте конфлікти?» і т.д.. Автори ж підручників запитують нас про хобі, здоров’я й улюблену музику. Це дещо схоже на збір інформації про родини учнів, але, звісно, це лише припущення.

По-друге, програма повністю безпечна для учасників і цілком реальна. Нещодавно в «ТСН» був сюжет, присвячений «FLEX», з прямою трансляцією з Америки. Під час нього учні передавали вітання своїм родичам, а глядачі на додаток дізналися, що ведуча телеканалу, Марічка Падалко, є випускницею програми. З моєї школи я знаю дівчину, що брала участь у «FLEX» близько чотирьох років тому. Наразі вона вже закінчила навчання і стала екоактивісткою, подорожуючи різними країнами світу. Безпека ж полягає у тому, що усіх учасників перевіряють на наявність хронічних захворювань та на стан здоров’я. Хоча також існують спеціальні місця для людей з обмеженими можливостями. Окрім цього, для дитини намагаються підібрати найбільш комфортну родину, з-поміж тих, що наразі є.

Сам відбір складається з чотирьох етапів. У цьому році вони проводяться як онлайн, так і офлайн. Перший – це реєстрація: оформлення документів та написання трьох есе. Другий – проходження тесту на визначення рівня володіння мовою. Вони відбуваються заочно. Третій етап проходить в будь-якій школі міста. Він містить в собі співбесіду та написання тесту й есе під наглядом. Четвертий же – це визначення переможців.

Наразі я знаходжусь на першому етапі й мені дуже допомагає навчання в ШУЖі, де я покращила свої вміння в написанні текстів. Також, багато корисного я дізналась зі статей інших випускників Школи універсального журналіста.

Анна-Аліна ГЛОТОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 87

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *