Допоможи собі сам

11.12.2018

Допоможи собі сам

У сучасному світі панує думка: «Допоможи собі сам, адже ніхто тобі не допоможе». Такий розклад не оминає нікого, на жаль. Тому людина має власноруч будувати своє життя, не сподіваючись на сторонню допомогу.

На шляху самореалізації людина проходить крізь вогонь і воду, здобуває й втрачає, загартовує власне Я. Формування її особистості починається із самого дитинства за безпосередньої участі батьків. Вони закладають в маля основи характеру й поведінки.

В підлітковому віці людина веде «війну» з усім світом за місце в ньому. На цьому етапі дитина сама відштовхує батьківську допомогу, хоча вкрай її потребує. Починають проявлятися вже індивідуальні риси особистості. Але вони такі не постійні, часто змішуються, ворогують між собою. Тому підлітків взагалі важко зрозуміти і знайти розумне пояснення їхнім діям. Юній особі дуже важливо самій визначитись із тим, ким вона є в цьому складному суспільстві, розвивати позитивні риси й навички. В цій війні головне не загубити того унікального, що живе в душі, щоб не стати планктоном, який пливе за течією.

Далі самостійний дорослий світ не дає ані хвилини спочинку. Тоді вже марно очікувати на сторонню підтримку й чиїсь поблажки: все сам! Все подальше життя людина стоїть перед вибором. Спершу слід визначити свою «сродну працю», тобто розумно оцінити свої можливості й навички, прихильності й переваги; обрати ВНЗ і факультет. Як відомо, успішність навчання студента в університеті залежить від самого студента, від того, як він себе проявляє.

Отримавши бажану професію, людина має знайти роботу за фахом. Бо навіщо тоді було трудитись на диплом, якщо не працюватимеш за спеціальністю? Та щоб влаштуватись на гідне місце, людина має знову ж таки проявляти себе з кращої сторони, прикладати багато зусиль. Ви можете сидіти склавши руки й чекати на подарунки долі або ж пробиватися крізь терни заздрісних поглядів і лихих язиків уперед до успіху. Воістину людину оцінюють по її вчинках, її старанням, наполегливості в досягненні мети.

Людина – створіння величне. Вона може зруйнувати світ, а може й збудувати навколо себе власний Всесвіт. Ми живемо під впливом оточення, але нам самим обирати, як розпоряджатись власним життям.

Ангеліна БОНДАРЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Луганська область

, , , переглядів: 302

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *