Достатньо подивитися на сучасне покоління, яке не може прожити й кількох днів, не запостивши фото в соціальні мережі. Але не потрібно говорити, що кожен на планеті так робить, у світі ще залишились такі люди, що пам`ятають про свої сімейні традиції. В інших, напевно, просто немає доступу до інтернету.
За даними дослідників, які зустрічала в інтернеті, кожен третій впродовж десяти років не робив спільного фото з сім`єю. Адже це так зручно, користуватися телефоном, та й місця він займає значно менше, ніж звичні нам фотоальбоми.
Як на мою думку, відкинення фотографій на користь селфі – незворотній процес. Ми не можемо його зупинити. Світ змінюється, з`являються нові технології, які просто не дають нам згадати про старе. В цьому і криється головна проблема. Цифрові фотографії не матеріальні, вони не мають справжньої щирості. Старі фото завжди носились в задній кишені, ті потерті часом, але з душею. Крім того, якщо ти “загубиш” фото на своєму пристрої, то його можна легко повернути. Через це люди припинили цінувати фотографію як щось незамінне, дорогоцінне.
В сучасному світі селфі не роблять просто так. Для нього спеціально красиво одягаються, фарбуються, обирають певну позу. Кожен хоче показати себе з кращої сторони: якомога привабливішим, роблячи з себе іншу людину. Зовсім відрізняється від старих фото, люди на них були справжні, іноді навіть незграбні. Але вони все ще залишалися людьми зі своєю унікальною особистістю.
Я вважаю, що якщо людина мала правильне виховання в сім`ї, де цінують фотоальбоми, вона не буде повністю залежати від селфі. Фото – не лише шматок паперу з картинкою, це – наші спогади. До них потрібно ставитись як до цінності. Ми завжди розглядаємо пожовклі знімки з насолодою, бо можемо повернутися на хвилинку в минуле, згадати найкращі моменти нашого життя адже воно таке коротке. Водночас на селфі ми бачимо лише ідеальну картинку та ідеальну “лялечку”.
Незважаючи на те, що скоро селфі замінять сімейні фотоальбоми, фото займали й будуть займати почесне місце в нашому домі.
Мар’яна СКИБА,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,
Київська область