6 порад, які допоможуть тобі полюбити читання

27.09.2021

6 порад, які допоможуть тобі полюбити читання

Зараз я намагаюся знайомитись із різноманітною літературою, беру участь в олімпіадах, захоплююсь майстрами й майстринями слова та мрію колись сама дебютувати як письменниця. Але так було не завжди: в дитинстві я майже не читала — не вистачало концентрації та й книги мене не сильно приваблювали. То ж як минув цей шлях?

Ще з початковою школи я приділяла увагу освіті, старанно вчила заданий матеріал, тому в якийсь момент шкільної літератури мені виявилося недостатньо: вона здавалася мені нецікавою та занадто простою для розуміння. У домашній бібліотеці стала шукати та читати твори, назви яких були мені відомі— так я почала знайомство зі світовою класикою.

Потім — перші помітні результати в різних конкурсах, зокрема в літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, тому я почала детальніше вивчати біографію та літературну спадщину Кобзаря. Спочатку, як і багатьом школярам, це здавалося мені нудним. Але після заглиблення в епоху та подальшого вивчення, я побачила, наскільки важливою та цікавою фігурою він є. Після цього зацікавилась і іншими митцями української та світової літератури.

Зараз мені важко уявити своє життя без книги: беру її, щоб відволіктись, відпочити. Задоволення приносить дізнаватися щось нове, бачити спільні риси в різних авторів, розрізняти тропи та впізнавати популярні метафори, аналізувати прочитане. Можливість подорожувати будь-якими світами та історичними епохами, знайомитися з реальними та фантастичними персонажами, переймати досвіт і знання багатьох поколінь — усе це просто тамує подих.

Зусібіч суспільство вкладає нам думку про те, що книги — це щось скучне та неприємне. Але насправді читання — не обов’язково лише гобі «ботанів». Це безкраїй всесвіт людської фантазії, неосяжні кордони для волі власних почуттів.

Не любиш читати, ледь дається навіть шкільна література в скороченні? Що ж, можливо, ти просто не вмієш її читати? Ось декілька порад, завдяки яким я потоваришувала з цим мистецтвом:

  1. Читай усе, що потрапило на очі.

Навіть якщо обкладинка негарна, назва дивна або подрузі не сподобалось. Не бійся пробувати, створювати власне враження та читати «погані» книги. Будь-яка прочитана сторінка збільшує читацький досвід.

  1. Відклади шкільну літературу!

Звісно, не треба ігнорувати домашні завдання, але не варто читати тільки її і намагатися будувати любов до книг тільки за допомогою того, що радить підручник із літератури. Часто ці твори просто не підходять під смак або поки що складні для розуміння.

  1. Кидай, якщо не подобається.

Не треба читати «для галочки». Будь-яка примусова робота викликає відразу. Через це читання загалом починає асоціюватися з чимось насильним, а ніяк не приємним. Інформація в такому разі все одно не зможе засвоїтися, адже мозок запам’ятовує тільки те, що вважає цікавим та потрібним. Краще залиш закладку та повернись потім. Або не повертайся взагалі.

  1. Працюй із текстом.

Залишай паперові закладки, виділяй текст олівцем, виписуй цитати та свої думки протягом читання. Після закінчення книги можна читати або слухати рецензії та відгуки від інших людей. Це допоможе краще запам’ятати та зрозуміти текст, а чужі думки покажуть прочитане з іншого боку.

  1. Залучай інших.

Гуртом завжди цікавіше: читай разом із друзями, знаходь однодумців у мережі. Говорити про щось, на чому ви розумієтеся, та радити нові книги одне одному доволі цікаво та корисно.

  1. Знаходь улюблене.

Аналізуй, що саме подобається тобі в тих чи інших творах. Шукай улюблені жанри та читай інші роботи авторів і авторок, чиї тексти тебе зачепили. Це допоможе скоротити час на пошуки наступної книги та сформує власний смак у літературі.

«Люди припиняють мислити, коли припиняють читати» — писав Дені Дідро. Тому читай, пізнавай цей світ і мисли ширше!

Поліна БУРЦЕВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 97

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *