У наш час, коли технології стрімко розвиваються, постійно зростає темп життя. Через це залишається усе менше й менше часу на відпочинок, що украй негативно впливає на людину. У зв’язку з цим та з початком навчального року я би хотіла дати вам декілька порад щодо організації відпочинку.
Є два види відпочинку: активний і пасивний. Найголовніше — підтримувати баланс між ними. Орієнтуйтеся на ваші особисті вподобання. Якщо ви маєте складну роботу/навчання, віддайте перевагу спокійному відпочинку: почитайте, перегляньте цікавий фільм, послухайте улюблену музику, помалюйте тощо. Навпаки, якщо ви відчуваєте, що у вашому житті не відбувається нічого цікавого — знайдіть час для того, щоб вибратися на природу, або, наприклад, домовтеся з друзями сходити на пейнтбол. Однак не забувайте, що надлишок активного чи пасивного відпочинку — це теж погано. Майте почуття міри.
Також для того, щоб комфортно відпочивати, ви маєте вміти правильно організувати свій час. Без цього ви ніколи не будете задоволені тим, як ви його провели. Не забуваємо і про те, що мати вкрай «забитий» графік зовсім без вільного часу теж не варто. Ви будете завжди почуватися виснаженим, а робота чи навчання перетворяться на постійні думки про те, щоб вони якомога швидше закінчилися. Тому завжди важливо піклуватися про себе, залишаючи вільний час для відпочинку, який вам подобається найбільше, хоча б півгодини на день, а окрім цього ще сон по 7-8 годин на добу. Це допоможе вам бути бадьорим та здоровим. Ще декілька порад щодо сну:
- Визначте для себе оптимальний час «відбою» і підйому і строго дотримуйтеся його, навіть у вихідні.
- Одна з головних причин поганого сну — це стрес. Ми вирушаємо спати з безліччю поганих думок в голові. Щоб виправити ситуацію, заведіть щоденник і в кінці дня «розповідайте» йому про все, що вас турбує або засмучує. Психологи довели, що ведення щоденника допомагає зосередитися на позитивних, а не негативних аспектах життя.
- Багато хто тримає будильник на тумбочці (а якщо його роль виконує телефон, то прямо під подушкою), що насправді є помилкою. Постійно стежити за часом означає постійно нервувати. А стрес, як ви пам’ятаєте, не дає нам заснути.
- Фізичні вправи не тільки зміцнюють силу і розвивають витривалість, але і покращують якість сну. Йдеться, зокрема, про аеробні вправи, які насичують організм киснем.
- Ще один секрет хорошого сну — вечірні прогулянки. Навіть якщо на вулиці не дуже тепло і вам лінь збиратися, подолайте себе. Ви здивуєтеся, наскільки краще ви будете спати вночі, якщо пройдетеся півгодини перед сном.
Здоровий сон та відпочинок — чи не найважливіші складові життя. На жаль, не всі з нас приділяють ним достатньо уваги, через що почуваються виснаженими. Тому всім нам варто нарешті навчитися правильно організовувати свій вільний час, відпочинок і сон, щоб залишатися щасливим та задоволеним своїм життям, незважаючи ні на що.
Анастасія СТРОГАНОВА,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,
Київ
Джерело фото: https://seven-seas.com.ua/en/entertainment-area/leisure