20 порад, які допоможуть успішно скласти ЗНО-2020

14.06.2020

20 порад, які допоможуть успішно скласти ЗНО-2020

Не знаєш як краще підготуватись до іспитів? Тоді ця стаття саме для тебе. 25 червня, яке є датою першого тестування зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) цього року, вже не за горами. Тому я вирішила написати декілька порад, які можна використати при підготовці. Насправді ці поради актуальні для будь-яких екзаменів в будь-які роки, але для прикладу взяла саме цьогорічне ЗНО. Отже, які ж саме кроки можуть привести до успішного складання іспитів?

 1. Успіх — це всього 10% здібностей, таланту, удачі та 90% щоденної праці. Не сподівайся, що зовнішнє незалежне оцінювання скасують, так як державну підсумкову атестацію для 9-х та 4-х класів в цьому році. Іншими словами, починай готуватись зараз, а не відкладай до останнього, покладаючись на удачу чи ще на щось. Пам’ятай, що тільки власна щоденна праця приведе тебе до справжньої перемоги.
 2. Дізнайся про дати всіх іспитів та запиши їх, щоб вони потім не підкрались до тебе несподівано.
 3. Навчайся в чистому приміщенні. Забери зі столу все зайве. Також не забувай про добру освітленість кімнати.
 4. Під час навчання не вмикай телевізор, не заходь у соціальні мережі та не слухай музику. Це відволікає та не дає сконцентруватися на головному. Займайся в спокійній, тихій обстановці. Це допоможе краще все запам’ятати.
 5. Використовуй підручники, посібники і довідники, рекомендовані до іспитів. Адже у них більше потрібнішої інформації стосовно певного предмета.
 6. Якщо є можливість, то відвідуй додаткові курси або займайся з репетитором. Вони допомагають краще зрозуміти і розібратись в певному матеріалі.
 7. Ніколи не зубри. Адже це не тільки довго, але і не надійно. Варто перенервуватись, забути бодай одне слово — і весь визубрений текст вийде із голови. Краще намагайся зрозуміти, осмислити матеріал. Бо набагато легше запам’ятати те, що розумієш.
 8. Не забувай при вивченні матеріалу складати до нього план, схему, писати конспект, виділяти головне. А якщо текст має великий обсяг, то розбивай його на декілька уривків. А потім спробуй передати і узагальнити основну думку кожної частини однією фразою.
 9. Спробуй запам’ятовувати дати, уявивши їх у незвичному вигляді. Наприклад, сяючі цифри на тлі нічного неба.
 10. Не тримай знання в собі. Поділись ними з рідними, друзями чи навіть з домашніми улюбленцями. Або просто стань перед дзеркалом і почни переказувати те, що тільки що прочитав. Так ти краще запам’ятаєш.
 11. Обов’язково чергуй заняття та відпочинок. 40-45 хвилин занять, а потім 10-15 хвилин перерви. Під час відпочинку роби гімнастику для очей.
 12. Дотримуйся режиму дня. Чергуй розумову діяльність з фізичною. Виділи час на прогулянку, заняття спортом, допомогу вдома. Спи 8-9 годин, особливо в ніч перед іспитом. У людини, яка добре виспалася, голова працює краще. Харчування має бути 3-4 разовим, калорійним, багатим на вітаміни. Обов’язково поснідай в день тестування. Це допоможе тобі легше зосередитись і згадувати інформацію.
 13. Перед офіційним тестуванням намагайся пройти якомога більше уже опублікованих в Інтернеті тестів. А якщо є можливість, то обов’язково зареєструйся на пробне ЗНО. Воно допоможе тобі попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, ознайомитися з різними формами тестових завдань, а також психологічно адаптуватися до основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
 14. Забудь про шпаргалки, вони не надійні як і зубріння.
 15. Приходь в місце, де буде проходити іспит, заздалегідь. На 10-15 хвилин раніше, щоб встигнути зібратися з думками.
 16. Візьми з собою на іспит пляшку з водою.
 17. Під час тесту ніколи не залишай питань без відповідей. Навіть якщо ти не знаєш правильної відповіді, то спробуй підключити інтуїцію та вибрати найбільш імовірний варіант.
 18. Не забудь перевірити роботу перед здачею.
 19. Якщо дуже хвилюєшся, то помолись Богу. Може, й допоможе.
 20. Завжди будь позитивним!

Сподіваюсь, ці поради були для тебе корисними. Бажаю тобі не втратити здоровий глузд та успішно скласти всі іспити!

Валерія ЄЙНИКОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеська область

Джерело фото: https://dialogueparty.site/article/view/zno-2020-vdoma-yak-prohoditimut-testuvannya/

, , , переглядів: 489

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *