ЗНО та ДПА без хвилювань: 7 правил ефективної підготовки

09.05.2019

ЗНО та ДПА без хвилювань: 7 правил ефективної підготовки

Сонячні весняні дні перетворюються на справжнісіньке пекло для випускників 9-х та 11-х класів. Як же впоратися з хвилюванням та хоча б щось ще вивчити?

 1. Пам’ятай, що після іспитів життя не закінчується. Вся інформація, яку ти вивчаєш, необхідна тобі безпосередньо для життя після школи. ЗНО та ДПА лише перевіряють ґрунтовність твоїх знань. Тому вчи, уявляючи, як ти вже використовуєш цей матеріал та отримуєш за це гроші.
 2. Вчи – відпочиваючи. Іноді набагато продуктивніше готуватися з другом у кав’ярні, аніж «зубрити» вдома. Дискусія з однокласником на цікаву тему з історії чи літератури за чашкою чаю допоможе тобі засвоїти матеріал на всі 100%. Більш того, ти ще й навчишся вміло підбирати аргументи для висловлення своєї думки.
 3. Повторюй вивчене. Часто буває, що з того, що ти ще минулого тижня знав ніби на «відмінно», сьогодні вже й слова сказати не можеш. Коли відкриваєш конспект, спочатку повтори якусь із попередніх тем, а вже потім переходь до нової.
 4. Цікався тим, що вивчаєш. Не секрет, що окремі теми, які необхідно знати, відверто нудні. Проте спробуй і в них знайти щось цікаве та корисне для себе. Уяви, як ти це можеш використати у житті. Занурся з головою в те, що вивчаєш.
 5. Жартуй та смійся. Не можеш запам’ятати? Пожартуй з цього! В соціальних мережах, зокрема в Instagram, є чимало мемів. Я впевнена, що ти їх бачив. Спробуй і ти вигадати щось своє! Проведи паралель.
 6. Займайся регулярно. Намагайся кожного дня виділити собі час для вивчення предметів, з яких ти складаєш іспит . Якщо ж сьогодні бажання щось робити зовсім немає – влаштуй вихідний ! Але пам’ятай: без діла слабіє сила.
 7. Будь впевнений в своїх силах. Не хвилюйся. Усміхнись . Складеш на якнайкраще!

   

  Яна ШУЛЯК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомирська область

Джерело фото: https://kievtest.org.ua/

, , , , , , , , , , , переглядів: 426

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *