Пробне ЗНО-2018: очікування і реальність

28.04.2018

Пробне ЗНО-2018: очікування і реальність

Для випускників одинадцятих класів весна традиційно розпочалась із активної підготовки до ПЗНО. Це своєрідне тренування проходить за 2 місяці до справжніх екзаменів і дає змогу не лише побачити власні помилки, а й зрозуміти всі технічні моменти реального ЗНО-2018, такі як заповнення бланків, планування власного часу та інші. Цього року ціна за одне ПЗНО становила  132   гривні, тобто за 2 пробних екзамени потрібно заплатити приблизно 264 гривні  (ціна коливається в залежності від регіону). Що ж, давайте подивимось, чи виправдовує ціль сподівання, і чи взагалі варто йти на ПЗНО.

Процедура реєстрації на ПЗНО чітка і зрозуміла, учні спокійно можуть зробити усе самостійно. Зареєструвавшись, ви отримуєте доступ до особистого кабінету, куди буде надходити уся необхідна інформація.

Перше ПЗНО – з української мови та літератури, яке цього року проходило 24 березня. Побувавши на цьому екзамені у місті Вараш Рівненської області, я можу впевнено сказати, що вчителі ставляться до цього дуже відповідально, максимально стараються наблизити умови до реального ЗНО, що не може не тішити. Ретельно перевіряють документи (до речі, на ПЗНО потрібно брати документ, що засвідчує особу і запрошення-перепустку), зачитують інструктаж, відповідають на запитання і уважно слідкують за порядком. Щодо завдань, то цього року за рівнем складності вони були схожі на завдання ЗНО, тобто не легкі, але й не надзвичайно складні. Чи варто йти на пробне ЗНО з української мови та літератури? Більшість учнів, які пройшли його цього року, впевнено сказали так, тому що одному не вистачило часу на твір, інший не розумів, як заповнювати бланки, тобто ПЗНО допомагає уникнути багатьох помилок на справжньому ЗНО.

Тепер про інші предмети, ПЗНО з яких проходило 31 березня. Цього року були внесені певні зміни до ЗНО з іноземних мов, а саме додання частини «Аудіювання», тож, відповідно, на пробному екзамені теж мали бути ці завдання. Багато учнів міста Вараш здавали ПЗНО з англійської мови, яке проходило у місті Сарни. Тут виникли певні проблеми, які не просто обурили багатьох , а й завадили належному виконанню усіх завдань. Запис з аудіюванням був готовий не до кінця, тобто замість необхідних 26 хвилин учні прослухали лише 17. Відповідно, виконання третього завдання було неможливим, адже потрібний фрагмент тексту для прослуховування був просто відсутній. ЛРЦОЯО офіційно вибачився за незручності і виклав аудіозапис  в інтернет, щоб учні могли пройти завдання самостійно вдома. Тут виникає питання щодо основної сесії ЗНО : що як такі проблеми виникнуть і тоді? До того ж, тести з аудіювання проводяться не в спеціальних лінгафонних кабінетах, а в звичайних класах, де сторонні звуки можуть завадити почути необхідну інформацію. Відверто кажучи, аудіювання на ПЗНО 2018 було досить невдалим. Решта завдань були зрозумілі  і не викликали питань.

Отже, ПЗНО: так чи ні? Вирішувати тільки Вам, але пробний екзамен – це хороша нагода перевірити рівень своїх знань. А зараз залишається лише побажати всім удачі на ЗНО, яке розпочинається з 22 травня. Хай щастить!

Філадельфія ВАЙСЕР,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Вараш, Рівненська область

Читайте також:

25 секретів успішного абітурієнта: як підкорити систему ЗНО?

ЗНО з історії України: секрет високого балу [ПОРАДИ]

Як отримати високий бал на ЗНО з англійської мови [+ПОРАДИ]

Джерело фото: http://favoritekiev.com/2018/02/09/zmnili-pravila-priyomu-dtey-do-shkoli.html

, , , , , , , , , , , , , , , , переглядів: 1 285

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *