Кокотюха, Капранови і я

10.01.2019

Кокотюха, Капранови і я

З давніхдавен читання було ознакою інтелігента. Освіченими людьми завжди вважали тих, хто багато читає. Але не всі можуть фінансово дозволити собі купувати усі актуальні новинки книжкового ринку. Тому читачі звертаються до бібліотек.

Креативний простір для сучасної людини

Бібліотека… Що означає це слово? Передусім, це місце куди люди приходять читати книги. Але – не тільки. У бібліотеках часто відбуваються знайомства з авторами, презентації, майстер-класи, різноманітні заходи, літературні перформанси, виставки художників, тренінги.

Я на майстер-класі майстрині Олени Капустинської

Також можна скористатись послугами інтернету. Хоча у молодих людей з ним зазвичай немає проблем, для пенсіонерів така опція є вагомою, адже дозволяє тримати руку на пульсі сучасного світу. Коли дітям сумно, вони можуть завітати до дитячого відділу й пограти у настільні ігри з друзями. Влітку проводяться різноманітні флешмоби з малюванням на асфальті.

Ви вже встигли подумати, чому я так багато знаю про насичене життя сучасної бібліотеки? Усе просто! Моя мама працює бібліотекарем. Її місце роботи – бібліотеца-філія № 10 міста Луцька. Щодня до неї приходить дуже багато читачів. Для кожного вона старається підібрати таку книгу, яка зацікавить.

Знайомство з автором – нові горизонти спілкування

Асортимент завжди поповнюється новими цікавинками. Тому навіть вибагливим читачам є що читати. А мамою я пишаюся, бо вона не просто бібліотекар, а певною мірою – колекціонер. Хтось колекціонує марки, хтось – копійки, а моя мама – враження про книги. У її відділі діє проект «Читацький відгук – рушій роботи абонементу».

В одній з частин проекту передбачено знайомство читачів з письменниками та поетами Волині. Читачі за круглим столом у неформальній обстановці можуть познайомитись з автором і його творчістю. Це відбувається у рамках серії зустрічей «Чаювання з письменником». Тож якщо ви маєте бажання познайомитися з ТОП-овими волинськими авторами без надмірного офіціозу, гайда до луцької бібліотеки-філії № 10!

Виступає Василь Гриб

Мій чудовий досвід

Завдяки маминій роботі я побувала на зустрічах з цікавими авторами, презентаціях книг. На одній з них я познайомилась з Зіркою Мензатюк. Вона приїхала презентувати нову на той час книгу «Таємниця козацької шаблі». Письменниця розповіла про себе і як починала писати цю книгу. «Родзинкою» заходу було те, що, прослухавши уривки із повісті у виконанні відомих людей рідного краю, діти давали правильні відповіді на їх запитання. А тепер ця книга є у шкільній програмі з української літератури.

Не менш захоплюючим було для мене знайомство із братами Капрановими. Вони приїжджали тричі. І перезентували книги для дорослих «Приворотне зілля», «Закон Братів Капранових», «Щоденник моєї секретарки», «Забудь – річка». Перший раз зустріч з братами нагадувала шоу з утопленням відьом.

Наступного разу вони приїхали не самі, а з фронтменом гурту «OT VINTA» Юрієм Журавлем. Саме він ілюстрував книгу. Автори розповіли, що події відбуваються в 2002 – 2003 роках. Як з’явилася ідея написання? У Віталія і Дмитра на роботі працювала секретка, яка вирішила вести щоденник роботи, як свій особистий. Офіс-менеджер помітила це і показала його братам Капрановим. Один запис зацікавив їх. Він виглядав приблизно так: «Сьогодні Віталій Віталійович запропонував мені яблуко. Але я не взяла. Я не вважаю, що ми в таких стосунках, коли можна брати яблуко». Такі, здавалося б, прості речі були цікаво літературно осмислені.

Приїзд братів Капранових

Також я побувала на презентації книги Лєни Шторм «Ніжний шлейф загадкового літа». До слова, вона є моєю наставницею у медіаклубі «Молодіжне місто».

Журналістка і письменниця Лєна Шторм, наставниця авторки статті

Мама, журналістка Маша Пилипчук, блогерка Анна Якименко-Поліщук

Ще до бібліотеки приїздив Андрій Кокотюха та презентував свою серію «Ретромани». До неї увійшли такі книги, як: «Адвокат із Лучаківської», «Привид із Валової», «Автомобіль із Пекарської», «Різник із Городоцької», «Коханка з площі Ринок», «Втікач із Бригідок», «Офіцер із Стрийського парку» та «Київські бомби». Автор розповів про сюжети своїх книг, чим дуже зацікавив відвідувачів. З яскравих вражень можу також відзначити приїзди Дари Корній і Ярини Каторож.

Андрій Кокотюха в бібліотеці

Завітайте до бібліотеки – зробіть своє життя насиченішим!

Виступає авторка статті

Можливо, вас вже встигли здивувати ті відомі прізвища, які я зазначила. Зауважте, я – звичайна, 12-річна школярка. Але вже встигла познайомитися з багатьма письменниками, котрі мають регіональне і всеукраїнське визнання. До того ж, мені не довелося для цього їздити до всій Україні. Я просто часто відвідую мамине робоче місце, яке є для мене перепусткою у дивовижний світ сучасної літератури. Спробуйте й ви завітати до найближчої бібліотеки. Не сумніваюся, що там на вас чекає чимало цікавого!

Юлія ФЕНЬ,

учасниця Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт “Я – журналіст!”,

вихованка медіаклубу «Молодіжне місто» на базі клубу «Патріот Батьківщини»,

учениця ЛНВК І-ІІ ст. № 7 «Природничий ліцей», 7-Б клас,

Луцьк

, , , , , , переглядів: 513

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *