5 корисних сайтів для вивчення української мови

21.02.2019

У Міжнародний день рідної мови нагадуємо вам про 5 ресурсів для плекання української.

🇺🇦 https://ukrainskamova.com/ – офіційний сайт української мови. Тут є правила правопису, пунктуації, правильних наголосів, а також словник синонімів. У розділі «Антисуржик» ви дізнаєтесь, чому не можна «захлопнути двері» та «знімати квартиру».

🇺🇦 https://slovotvir.org.ua/ – ресурс з українським перекладом запозичених слів. Допомагає збагатити лексику: зареєстровані учасники пропонують свої варіанти та голосують за найкращі. На сайті є різні переклади, наприклад, «руфер» – дахолаз, «барбершоп» – голярня, «дауншифтинґ» – сковородинство.

🇺🇦 https://languagetool.org/uk/ – онлайн-перевірка граматики та пунктуації в українських текстах. Безкоштовна версія дозволяє перевірити текст на 20 тис. символів. При наведенні курсором на помилку ресурс пропонує варіанти заміни.

🇺🇦 https://play.google.com/store/apps/details?id=ukr.mova&hl=ru – мобільний додаток, де Герой Лепетун пояснює правила правопису, фразеологізми, синоніми і розповідає, як позбутися русизмів. Усі правила подані у вигляді ілюстрацій. Також є вправи для перевірки знань.

🇺🇦 http://xn--80aafnzkijm.xn--j1amh/11/12 – експрес-уроки від Олександра Авраменка, який ділиться короткими корисними порадами на щодень. Наприклад, правильно буде: «дайте мені спокій», а не «залиште мене у спокої», не «біжучий рядок», а «рухомий».

Джерело: сторінка Internews Ukraine у Facebook

, , , , , , , переглядів: 3 036

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *