Якої форми Земля або Про важливість критичного мислення

26.10.2018

Нам завжди казали, що Земля має округлу форму.  Є багато доказів цього, але  все одно існують люди і цілі організації, які вірять у пласку Землю. Тож слід розібратися: хто ж правий?

У 1864 році  англійський винахідник Самюел Ровботам  написав книгу під назвою «Зететична астрономія: Земля не куля» («Zetetic Astronomy: Earth Not a Globe») та проводив лекції, підтверджуючи свою теорію. Пізніше було засновано Всесвітнє зететичне товариство.
У США Ровботамову ідею прийняв Джон Олександер Довві, що заснував 1895 року Християнську католицьку апостольську церкву. У 1906 році очільником церкви став Доввіїв заступник Вилбур Ґлен Волива, що обстоював пласку форму Землі до своєї смерті, 1942 року.

1956 р. Семюел Шентон відродив Світове зететичне товариство під назвою Міжнародне товариство пласкої Землі. На посаді президента товариства 1971 року його змінив Чарльз Джонсон. За три десятиліття Джонсонового президентства число прихильників товариства значно зросло: від декількох членів до приблизно 3000 осіб із різних країн. Товариство ширило інформаційні бюлетені, листівки та іншу літературу, де обстоювало модель пласкої Землі.

Зараз товариство має офіційний веб-сайт (https://www.tfes.org/).
На сторінці у фейсбук ця організація має 35 500 підписників.
Але ж, існує велика кількість фотознімків нашої планети і космосу взагалі. А я вам скажу,  що плоскоземельники вважають, що всі знімки — підробка, НАСА бреше всім людям і взагалі, все це одина велика змова правлінь всіх країн світу. Пілоти також являються частиною змови, а вікна і скло у літаку викривляють картинку ззовні, подібно лінзі фішай.
Користувач Reddit з ніком Amazed Spirit поділився зі спільнотою фотографією з вершини Евересту. Назва його поста “Шах і мат, Спільнота плоскої Землі” відкрито приваблювала останніх, і не дивно: на селфі видно горизонт, і то, як зображена в кадрі його лінія, має покласти край всім домислам плосковірів.
Але автор зробив величезну помилку, роблячи знімок – він знімав себе через об’єктив фішай. Це відразу ж відзначили в коментарях, і не тільки плосковіри. Але навіть якщо знімок робили через фішай-об’єктив, воно може служити аргументом проти доводів плосковірів. Зігнутий горизонт об’єктивом чи ні, поза всякими сумнівами інший факт на фото – лінія горизонту не йде вдалину до самого краю Землі, а згинається у напрямку від фотографа.
Коли Семюелеві Шентону показали світлини Землі з орбіти й запитали, що він про них думає, той відповів: «Легко помітити, як світлини такого штибу можуть одурити недосвідчену людину».
25 вересня 2017 року російський телеканал РЕН ТВ показав випуск телепередачі «Найбільш шокуючі гіпотези» з Ігорем Прокопенко. Темою передачі стала «теорія плоскої Землі». Автори надали слово тим, хто у другому десятилітті XXI століття продовжує вважати, що кульоподібність нашої рідної планети — міф.  Серед героїв програми були колишній співробітник НАСА Метью Бойлан, який стверджував, що його змушували редагувати реальні знімки із супутників, так, щоб Земля здавалася кулястою.
Все, тепер це точно правда, адже розповідає колишній працівник НАСА!
Отже, якщо він працював там, то точно знає  всю правду. Але чи працював Метью в цій організації взагалі? Не можна точно сказати. Але, якщо він все ж працював у НАСА, треба зауважити, що організації також потрібні працівники, які не отримують доступу до всієї інформації. Прибиральники, бухгалтери, сантехніки, наприклад.
Але, Метью також стверджує, що є фотореалістським майстром художнього фотореаліста великого масштабу, композитором-виконавцем, хіміком, консультантом з лікувального травлення, інженером, архітектором, дизайнером, столяром, дослідником-портретистом, доктором, вченим, політичним фахівцем, істориком. Тепер його слова вже не дуже схожі на правду, чи не так?
Якщо вірити їм, вірити в плоску Землю, вірити в те, що НАСА приховує все від людей і робить фальшиві знімки, повстає одне питання : Чому НАСА допустила вихід фільму, чому просто відпустила людину,  яка «знає всю правду»?
Але не всі зупиняються просто на словах і теорії. Ось, наприклад, 61-річний житель США Майк Хьюз побудував парову ракету, щоб злетіти на ній в небо і довести, що Земля пласка. Майк витратив на цей проект 20 тисяч доларів.
Хьюз сподівався досягти на своїй ракеті, яку він зібрав з частин, знайдених на звалищах, висоти приблизно в півкілометра. Також, Майк збирається виставити свою кандидатуру на губернаторських виборах в Каліфорнії.
На думку Хьюза, Земля насправді плоска, астронавти – проплачені актори, а існуючі знімки Землі – монтаж.
Запуск повинен був відбутися в листопаді 2017 року, але Бюро з управління державними і громадськими землями США не дало дозволу на політ.
У лютому Майк, нарешті, спробував запустити ракету, але вона не злетіла через технічні неполадки.
Цього разу Хьюз спорудив рампу на базі пересувного будинку і запустив ракету на приватній території. Філантроп і власник мережі ресторанів в Південній Каліфорнії Альберт Окура викупив територію Амбой в Каліфорнії, в пустелі Мохаве, в 2005 році за $ 435 тис. Він дозволив Хьюзу запустити ракету. Запуск міг і не відбутися – через сильний вітер ракета втрачала пар. Однак Хьюз все ж ризикнув.
Біло-зелена ракета з написом «Плоска ЗЕМЛЯ» піднялася на висоту 572 метра над пустелею Мохаве, а потім пішла на зниження зі швидкістю 560 км / год. Хьюз випустив два парашута, щоб пом’якшити посадку, але все одно постраждав при приземленні.
Однак, не тільки прості смертні з усіх сил намагаються довести, що вони праві. До вашої уваги, зірки, які також вірять у плоску Землю.
1. Баскетболіст Шакіла О’Ніла : «Я їжджу на машині від узбережжя до узбережжя, і для мене земля виглядає плоскою. Просто кажу. Я весь час вожу машину від Флориди до Каліфорнії, і земля завжди здається плоскою. Я не їду вгору і вниз під кутом 360 градусів. А ще всі ці розмови про силу тяжіння … Ви хочете сказати, Китай знаходиться під нами? Дійсно? Це не так, тому що світ плоский ».
2. Репер B.o.B. Він розпочав збір коштів на будівництво супутників. Музикант має намір довести, що Земля пласка. На ці кошти репер планує придбати і запустити кілька космічних супутників, щоб за допомогою зібраних даних точно визначити, яку насправді форму має наша планета. Газети Independent заявила, що репер в 2016 році офіційно приєднався до Товариства плоскої Землі. Всього B.o.B. планує зібрати 200 тисяч доларів. За чотири дні з початку кампанії вдалося накопичити 700 доларів.
3. Баскетболіст Дреймонд Грін : «Я не кажу, що думаю, ніби Земля пласка або кругла. Я не знаю напевно, але це цілком можливо ».
4. Баскетболіст Кайра Ірвінг: «Це навіть не теорія змови. Земля пласка. Земля пласка ». Правда після галасу навколо такої заяви з’явилися повідомлення, що баскетболіст просто пожартував.
5. Співачка, фотомодель, актриса і телеведуча Тіла Текіла. На її думку, Земля не може бути круглою, так як літаки приземляються на рівну землю, а будівлі стоять прямо, а не під кутом.
6. Баскетболіст Вілсон Чендлер написав, що згоден зі своїм колегою Кайра Ірвінгом.
Так що ж являє собою Земля за версією прихильників даної теорії?
Наша планета – це диск розміром 40 000 км в діаметрі, в центрі якого розташований Північний полюс. Антарктиди і Південного полюса насправді немає , але є  стіна льоду, що знаходиться на краях планети. Також, біля цієї стіни стоять люди НАСА, які слідкують, щоб ніхто не зайшов за край Землі і не випав. Сонце, Місяць і зірки обертаються над поверхнею Землі, а над землею величезний купол. А За куполом все заповнено водою.
Також, прихильники змови про форму Землі стверджують, що насправді Сонце розташоване всього лише в 4800 кілометрах від планети і має розмір приблизно в 51 кілометр. Це така Міжпросторова лампочка, яка крутиться над земним диском і висвітлює його частини немов маяк.
Гравітації не існує. Як вам таке?
Як варіант, тяжіння вниз виникає з огляду на те, що Земля рухається вгору з прискоренням 9,8 м / с ²
Плоскоземельники намагаються спростувати всі докази кулястої Землі. Навіть місячні затемнення. За їх словами, місячні затемнення викликає невидимий об’єкт, прихований в красі сонячних променів. І іноді він проходить перед Місяцем, залишаючи тінь. Але є й інша версія. Згідно з цією версією Місяць звичайна голограма, створена впливовими людьми, які управляють усією планетою.
Але не тільки дорослі «знають всю правду». На цю тему російський школяр Максим Ожерельев на своему каналі в YouTube зняв багато відео.
І під кінець слід дізнатися, можливо, найабсурднішу інформацію.  Дерев не існує. Несподівано?
Прибічники теорії заявляють, що дерева — це величезні кущі … Одна з  статей на цю тему починаеться тим, що автор надає нам картинку-ілюзію. Всі напевно бачили такі картини, в інтернеті їх повно.
А потім пояснює тому так відбувається, що ми бачимо різні картинки. Особисто мені здається що люди бачать не зовсім різні картинки, а з першого погляду помічають один образ, а після декількох секунд помічають і другий. Але автор думає не так. Пояснення ви можете побачити нижче.
Нижче автор  повідомляє, що 2-3 століття назад відбулася пожежа, яка знищила 99,995% Землі. Вчені вирішили перевірити це, але у них з’явилась проблема : на нашій планеті не вистачає місця, щоб помістити  усю рослинність. Але рішення знайшлось несподівано. Виявляється, якщо помістити дерева один на одного, то все сходиться.
Також, нас увіряють, що ліс вирубили не задля дерева, а щоб знищити інформацію. Адже старі дерева накопичують інформацію, наче жорсткий диск. І що людині з гарними сенсорами слід доторкнутися дерева, що  отримати цю інформацію про минуле.
Для мене все це звучить просто як вигадки людей, які хочуть показати себе і вирізнитися.  На мою думку, це поганий спосіб вирізнитися. Шкода, що люди не  тільки вірять у це, але й вчать своїх дітей. Доказів як пласкої, так і округлої Землі в Інтернеті є забагато. Я розказала хто такі плокоземельці, у що вони вірять і як доводять свою правоту, не завжди успішно. Мисліть критично і не вірте інформації, не перевіривши її.

Лілія СТЕЦЮК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харків

, , , , , переглядів: 1 146

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *