Визначна пам’ятка Рокитного

23.05.2011

Я народилася і проживаю в селі Рокитне. Воно прекрасне, захоплююче в будь-яку пору року, і люди в ньому привітні. Прогулюючись селом, не можна не звернути уваги на храм, історія якого дуже цікава й неймовірна. Нині невідомо хто і коли саме побудував церкву Успіння Пресвятої Богородиці — окрасу Рокитного.
У 1871 році вона була покрита залізом, а в 1881 році, ззовні оббита дошками і пофарбована на кошти прихожан. Майже увесь час свого існування церква була діючою. Наскільки мені відомо, то зі священиків тривалий час правила династія Батаревичів.

Згодом, у 1887 році за церковними документами було побудовано новий храм у селі Рокитне, що також отримав назву на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Із 1895 року сюди був призначений отець Василій, який прослужив до 1922 року. Із 1962 року настоятелем Успенського храму став отець Михаїл Білецький. Через тридцять чотири роки, у лютому його замінив отець Йосип Петрущак, який веде богослужіння і донині. Цього року Упенський храм святкуватиме своє 124-ліття. Хоч наша святиня не молода, та односельчани не забувають про неї. Нещодавно повністю змінили огорожу. У середині церкви провели реконструкцію — сучасне втілення стилю бароко.

Для оздоблення стін храму викликали художника-іконописця, котрий створив справжнє чудо. Образи святих ніби оживають на стелі, стінах, наче сам Господь дивиться на вас.

Атмосфера у храмі неймовірна, таке відчуття, що перед тобою справді постали усі святі. Не можна упустити те, що куполи церкви досить недавно стали золотоверхими. Їх помітно у будь-якому куточку села. А восени чи влітку куполи храму зачаровують своєю красою. Сонячне проміння, що відбиваєтьсь від них, ніколи не залишить без вражень жодну людину. Таку красу пером не описати, її треба побачити. Тож не дарма церква отримала назву Успіння Пресвятої Богородиці, бо Успіння – це не смерть, а перехід від земного життя у вічне, як і вічний наш храм.

Усіх запрошую в село Рокитне, щоб відвідати його святиню, зайти в її непорушний спокій і разом з іншими прихожанами у щирій молитві звернутися до Бога. Приємні враження, атмосфера духовності та душевної теплоти – саме такі враження викликає наш святий храм.

Наталія СЛЕСАР

переглядів: 1 122

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *