Своє життя дарую благу рідного міста

04.06.2011

Острог – це невелике за розміром місто, але багате історичними постатями нашої країни. В ньому духовно збагачувалися та сприяли розвиткові освіти та науки Костянтин Острозький, Северин Наливайко, Петро Конашевич-Сагайдачний, Герасим та Мелетій Смотрицькі, Дем’ян та Северин Наливайки та інші. А серед них була жінка, яка вражала усіх не тільки своєю божественною красою, а й великим інтелектом – Гальшка Острозька, племінниця Костянтина Острозького – засновника Острозької академії.
Сучасне життя вирує, змінюється… Гамір машин, екологічні катастрофи, несправедливість життя, розвиток усього нового втомив нас. Тому так хочеться повернутися в ту епоху, де не було усього цього, де наука була основним для людей, гроші не мали такого впливу на них, а найголовніше, де усі боролися за своє щастя.

Саме тоді і жила жінка, Гальшка Ельжбета Острозька – жінка, яка вражає мене своєю волелюбністю, справедливістю, вмінням вправно володіти усім багатством, адже відомо, що вона була однією з найбагатших людей того часу. Саме з постаттю Гальшки я хотіла б познайомити сучасних туристів. Княгиня була власницею багатьох міст, містечок, замків, маєтностей роду Острозьких – некоронованих володарів Волині. Це ж багатство, як вважається, і стало головною причиною трагічної її долі. Виняткова краса та величезні розміри успадкованих Гальшкою маєтностей спокушали багатьох претендентів домагатися її руки. Представники найбагатших магнатських сімей намагалися породичатися з могутньою родиною Острозьких, тому що 12-річна Гальшка була дуже вдалою «партією» – шлюб з нею мав неабияке соціально-політичне значення.

Хто ж не зацікавлений у тому, аби разом із красивою молодою дружиною отримати великий посаг і гучні титули? На це і розраховували Мартин Зборовський, Дмитро Вишневецький, Микола Маленький, Дмитро Сангушко… Мати Гальшки називала її гордою та впертою, адже усе своє життя вона так відчайдушно боролася за просте жіноче щастя.

Ельжбета вправно керувала своїм майном, тому і всі городяни любили її не тільки за її красу, а й за лагідний, справедливий характер…

А в своєму тестаменті вона все своє рухоме майно заповіла простим людям, а гроші – на розбудову Острозької академії. Ми, острожани, вважаємо княжну Гальшку ангелом нашого міста і знаємо, що душа Гальшки іноді прилітає на мури замку у вигляді птаха, нагадуючи нам про своє покровительство над містом…

В одній з легенд розповідається про те, що коли молодий місяць виходить з-за хмар, і місячне світло падає на страшні стіни Польського Шамотульського замка, біля однієї з веж з’являється жіноча фігура в чорному, яка й досі оплакує своє нещасне кохання…

Для мене ім’я княгині Гальшки Острозької завжди асоціюється з такими поняттями як краса, розум, багатство, благодійність і… трагічна доля. Спадкоємиця багатства славного роду Острозьких та меценатка, а одночасно – вкрай нещаслива жінка, яку називають «чорною княгинею» і «чорною володаркою».

В історії України є багато жіночих постатей, на яких хочеться бути схожою або наслідувати їх. Найбільшим ідеалом жінки для мене є все ж таки Гальшка Острозька, риси характеру якої я намагаюся втілювати в своєму повсякденному житті.

Зараз я навчаюся у школі, і тому школа для мене – це маленька держава зі своїм Президентом та парламентом. Президент керує різними центрами учнівського самоврядування «Максимум», а парламент займається питаннями інформації, культури та відпочинку, прав і правопорядку, захисту прав дитини, а також питаннями навчання та екології. Саме у парламенті я беру безпосередню участь, намагаюся бути справедливою та рішучою у своїх діях. Ми організовуємо та проводимо різні конкурси, екскурсії, благодійні акції на підтримку дітей-сиріт, малозабезпечених та учнів з вадами слуху. Продовжувати робити людям добро я планую і в подальшому своєму житті.

У 2025 році планую стати меценатом розбудови Острозької академії. Не вірите?! А даремно 🙂 Я цього хочу, а значить – я це можу.

Україна – 2025 рік

Мініч Юлія Володимирівна – меценатка будівництва нового корпусу Острозької академії

Мініч Юлія Володимирівна – меценатка будівництва нового корпусу Острозької академії

Юлія МІНІЧ

переглядів: 604

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *