Ми живемо в еру технічного прогресу, коли наука не стоїть на місці й з кожним днем рухається все далі вперед. Нині нікого не здивуєш тим, що маєш смартфон, планшет чи ноутбук – люди радше здивуються їх відсутності у твоєму житті. Усе більшої популярності набувають різноманітні соціальні мережі, що користуються шаленим попитом, особливо серед молоді. Здається, вони захопили весь світ. У чому ж секрет такої неймовірної популярності?
По-перше, соцмережі зручні. Завдяки їм ми можемо миттєво обмінятися повідомленнями з людиною, замість того, аби писати звичайного листа й місяцями чекати на відповідь, можемо почути голос людини, поговорити з нею і навіть побачити. Достатньо лише мати потрібний додаток.
По-друге, соцмережі цікаві. У них можна дізнатися багато нової й корисної інформації, якщо вміти шукати. У соцмережах також можна вільно висловити свою думку, знайти нових друзів, отримати підтримку, любов, повагу й розуміння, яких часом так не вистачає сучасній молоді в реальному житті. У них ти можеш стати зовсім іншою людиною, поділитися своїми проблемами анонімно, не боячись бути засудженим. Соцмережі приваблюють свободою дій і думок, безліччю можливостей. Проте не варто забувати й про зворотний бік медалі.
У всесвітній павутині завжди було море аферистів і шахраїв, тому потрібно бути обачними. Але нині навіть це не є головною проблемою. Часто захоплення соцмережами переходить усі межі, перетворюючись на залежність. Поринувши з головою у віртуальний світ, люди зовсім забувають про реальність. Вони не помічають плину часу, готові жертвувати спілкуванням з рідними й друзями заради зайвої хвилини-години в Інтернеті. За своїми масштабами це нагадує епідемію, з кожним днем інтернет-залежних стає все більше. Деякі країни, усвідомивши всю серйозність проблеми, створили спеціальні клініки, де лікують це захворювання. А це дійсно справжнісінька хвороба, яку можна прирівняти до алкоголізму та наркоманії. Якщо раніше діти проводили час на вулиці, цілий день граючи в різноманітні ігри, то тепер перед матерями постала нова проблема: як змусити дитину вийти на свіже повітря, відірвавши хоч на трохи від телефону? Це всюди: у школах, парках, кафе. Соцмережі впевнено витісняють з нашого життя живе спілкування. Проте чи можна замінити обійми повідомленнями? Чи здатен холодний екран смартфона передати всю палітру людських почуттів: радість, сум, гнів, щастя? Звичайно, ні. Соціальні мережі не зможуть замінити нам близьких людей. Пора зрозуміти, що згаяного на перегляд стрічки новин часу нам ніхто не поверне. Замість того, аби жити у віртуальному світі, потрібно більше уваги приділяти реальному. Життя таке коротке, тому не варто марнувати жодної секунди, подарованої нам. Живіть офлайн, а соцмережі нехай стануть лише способом поділитися з іншими частиною свого цікавого й активного життя.
Вікторія ЧЕЧЕВИЦЯ,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,
Чернігівська область
Джерело фото: http://hardkonovalenko.blogspot.com/2017/02/blog-post_5.html