Слово – не горобець. Вилетить – не піймаєш

29.04.2018

Ця народна мудрість була і буде актуальною завжди, адже вона вчить нас тому, що потрібно бути дуже уважним до того, що ти говориш. Буває так: скажеш одне необережне чи образливе слово – і ти вже втратив дорогу тобі людину. І тоді навіть найближчі друзі можуть стати ворогами, а найважливіша людина – незнайомою. Ми часто навіть не розуміємо і не замислюємося над тим, якої шкоди може завдати одне тільки слово.

Зазвичай, коли ми піддаємось певним почуттям та емоціям, то не контролюємо себе й свою розмову. Якщо людина нас образила, нам дуже тяжко просто пробачити її. Ми починаємо говорити різкі, образливі фрази, про які ще довго будемо згадувати  та шкодувати за це. Рідні та друзі нерідко страждають через твої необачні слова і вчинки, та й самому через деякий час стає не по собі від того, що ти зробив. Починає мучити сумління і ти неодмінно хочеш повернути час назад, аби все виправити. Однак промовлене слово повернути неможливо. Воно так і залишиться в твоїй пам’яті або в пам’яті співрозмовника.

Часом ми робимо занадто поспішні висновки, але пізніше виявляється, що не так усе зрозуміли. Можливо, ти когось критикував, ображав, накричав, а потім з’ясувалося, що був неправий. І тоді самому за себе стає соромно й починаєш жаліти, що незаслужено наговорив людині усіляких дурниць. Звичайно ти можеш вибачитися і тобі від цього стане легше, але співбесідник ще довго,  а може й завжди, згадуватиме образливі слова.

Навіть при незначній маленькій сварці люди кажуть одне одному негарні, злі слова. А потім, коли помиряться, жалкують про це, але вже пізно. Коли людина не розуміє або не розділяє наші погляди та інтереси, ми починаємо переконувати її у своїй правоті, часто навіть користуючись лайливими словами. Та варто пам’ятати, що сварка минеться й непорозуміння припиняться, а слова, які завдали болю людині, будуть ще довго у неї на думці. Ти запам’ятаєш не тільки саму лайку, а й погані вираження, які були в ній сказані. Тож коли сваришся з людино, важливо вміти контролювати свою мову та емоції й тим самим не ускладнювати ситуацію ще більше.

Отже, завжди треба думати, що кажеш. Погарячкувавши, ти можеш багато чого поганого наговорити близькій та й взагалі будь-якій людині. А їй потім жити й думати, чи правда все те, що було сказано на її адресу. Це може сильно погіршити відносини та ваше ставлення одне до одного. Навіть пробачивши, ви все одно будете замислюватися над тим, чи варто довіряти і вірити людині, яка вам таке наговорила. Треба вміти контролювати себе, щоб не казати щось в гніві чи не думаючи. Іноді, зрозумівши свою неправоту, людина каже: “Беру свої слова назад”. Проте насправді цього зробити їй не вдасться. Про це треба пам’ятати й не казати таких слів, які можуть образити оточуючих і про які ти все життя шкодуватимеш.

Ангеліна БОДЯЛОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернігівська область

Джерело фото: http://healthlife.in.ua/brak-spilkuvannya-vede-do-peredchasnoyi-smerti/

, , , , , переглядів: 10 961

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *