Вже більше 14-ти років я є громадянкою України. За цей час я встигла впевнитися, наскільки ж величезна кількість сіл, міст та інших видів населених пунктів існує у країні – всіх навіть не перелічити. Бачила власними очима, наскільки якість життя (яку, по більшій частині, визначає місце проживання людини) впливає на розвиток особистості людей.
Мені пощастило народитися і рости в обласному центрі, в Сумах. Тут я жила все своє життя, і досі живу. Я завжди любила своє місто, і, на мою думку, кожному з нас було б корисно хоча б намагатися любити своє місце народження, принаймні поки не має можливості його покинути. Бо якщо не має змоги втекти від недоліків, то навіщо загострювати на них зір, коли можна зосередитися на перевагах?
Звичайно, позитивне мислення – запорука щасливого життя, але, нажаль, воно ніяк не допомагає позбутися зовнішніх проблем. Наприклад, у своєму населеному пункті. Вони – лише частина життя. Вони є у кожній країні, кожному місті та селі. Такі є й в Сумах, і деякі з них настільки очевидні, що їх просто неможливо ігнорувати.
Можливо, «найяскравішою» з них є проблема з екологією. Суми – дійсно гарне місто, але, на превеликий жаль, цю красу часом важко помітити за купами сміття на вулицях, напіврозваленими хатами (у центрі міста!) та стінами, вкритими графіті. Окремо варто згадати наші річки, Псел та Сумку. Я часто виходжу до центра міста погуляти з подругами, але все задоволення дощенту псує стан річок, на які страшно навіть глянути. Впевнена, кожен погодиться, що сміття, яке ледь утримують зелені від забруднення води порослої Бог зна чим Сумки – мізерне видовище.
Слід ще згадати проблему, яка дуже розповсюджена по всій Україні, – дороги. Здається, немає жодного тексту такої тематики, у якому б не згадалося про недосконалість наших доріг. Ця неприємність не обійшла стороною й Суми – дороги тут знаходяться у доволі скрутному становищі. Не можна сказати, що все настільки погано, як у більшості селищ, але хотілося б краще. З мого досвіду стало зрозуміло що цю проблему можна вирішити, якщо люди зберуться разом і дійсно захочуть щось з цим робити. Наприклад, у моєму районі дороги гладкі й не мають жодної ями – все через те, що сусіди збиралися разом та самі наймали робітника.
Ну, і наостанок, хотілося б побудувати у місті більше практичних будівель. Наприклад, у всьому місті не має жодного місця вигулу собак, через що часто стаються неприємні ситуації, яких можна було б запобігти.
Але, незважаючи на те, я завжди буду любити своє місто. Тут є що міняти, куди рости і розвиватись, і я вірю, що з часом стане тільки краще. У кожного населеного пункту є свої недоліки і переваги, варто лишень пам’ятати, що кожен з нас може щось змінити. Недарма кажуть, що «країна починається з тебе»!
Аліса ШАЛІМОВА,
випускниця Школи універсального журналіста

